Petrol
96.55
0.02%
Euro
18.2459
-0.08%
Dolar
18.0633
-0.09%
Altın
1.022
0.07%
Borsa
302
1.34%
Bitcoin
426.483
0.62%
25ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 25 C

  Obama ve Merkel'den Ukrayna açıklaması

  ABD Başkanı Barack Obama ile Almanya Başbakanı Merkel'in yaptığı ortak basın toplantısında Ukrayna ile Rusya arasındaki gerginlik sonrası önemli açıklamalarda bulundu.
  • AA
  • 09.02.2015 - 20:08
  Obama ve Merkel'den Ukrayna açıklaması

  obama -merkel

  ABD Başkanı Barack Obama ile Almanya Başbakanı Angela Merkel, Beyaz Saray'da ortak basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan iki lider, Ukrayna ile Rusya arasındaki gerginlik sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

  Obama, Ukrayna meselesinde, eğer diplomasi başarısız olursa, silah yardımı konusunun seçenekler arasında olduğunu ama bu konuda henüz kararını vermediğini söyledi.

  AMACIMIZ BAŞARISIZ DEĞİL, GÜÇLÜ BİR RUSYA

  ABD Başkanı Obama, amaçlarının, başarısız, etrafı çevrilmiş ve zayıflatılmış değil, kendileriyle partner olan güçlü ve refah içindeki bir Rusya olduğunu söyledi.

  BİR AÇIKLAMA DA MERKEL'DEN

  Almanya Başbakanı Merkel, Ukrayna sorununda çözüm sağlanamaması durumunda ABD ve AB'nin sonraki seçenekleri birlikte değerlendireceğini söyledi.

  Obama ve Merkel den Ukrayna açıklaması #2

  SEÇİME KISA SÜRE LİDERLERİ DAVET ETMEME PROTOKOLÜMÜZ VAR

  Diğer yandan Obama, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun ABD Kongresi'nde konuşacak olmasıyla ilgili olarak, ülkelerindeki seçimlere kısa süre kala liderleri davet etmeme yönünde protokolleri bulunduğunu belirterek, "Almanya'da da seçimlere iki hafta kalsaydı Angela'yı da davet etmezdik, o da zaten talepte bulunmazdı. Bizim çalışma şeklimiz böyle. ABD ve İsrail ilişkileri de belirli bir partiye bağlı değil, ilişkilerimiz partilerin ötesinde bir ilişki" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir