Euro
13.9786
-0.22%
Dolar
12.3629
-0.05%
Altın
712.63
-0.06%
Borsa
1.776
-2.35%
Bitcoin
725.355
3.17%
17ºC
İstanbul
Açık 17 C

  Obama'dan IŞİD'e tepki: Barbarca cinayeti kınıyorum

  ABD Başkanı Barack Obama IŞİD terör örgütünün İngiliz yardım kuruluşu görevlisi David Haines'i başını keserek öldürdüğü görüntülerin tüm dünyaya dağıtılmasının ardından açıklama yaptı.
  • 14.09.2014 - 10:56
  Obama'dan IŞİD'e tepki: Barbarca cinayeti kınıyorum

  Obama dan IŞİD e tepki: Barbarca cinayeti kınıyorum #1

  ABD Başkanı Obama, yaptığı açıklamada, Amerikan halkının kalbinin David Haines'in ailesi ve İngiltere halkıyla birlikte olduğunu belirtti. ABD'nin üzüntü ve kararlılık içinde yakın müttefikleriyle birlikte omuz omuza olduğunu ifade eden Obama, olayı "barbarca" olarak nitelendirdi ve güçlü şekilde kınadıklarını bildirdi. Obama, ABD'nin bu tür zalimce saldırıları işleyenleri adalet önüne getirmek, bölgede, dünyada ve ülkelerindeki halklara yönelik tehditleri ve saldırıları azaltmak için Birleşik Krallık, bölge ve dünyadaki çeşitli ülkelerden oluşacak geniş bir koalisyonla birlikte çalışacaklarını ifade etti.

  YARDIM KURULUŞU İÇİN ÇALIŞIYORDU

  İngiltere Başbakanı David Cameron, "Katilleri yakalamak için elimizden geleni yapacağız ve ne kadar sürerse sürsün adalet karşısında çıkarılmalarını sağlayacağız" ifadesini kullanmıştı. İskoçya'nın Perth şehri doğumlu 44 yaşındaki iki çocuk babası Haines, 2013 yılının mart ayında Suriye'de kaçırılmıştı. Haines, Fransız bir yardım kuruluşu için çalışıyordu. IŞİD'in bu ay ABD'li gazeteci Steven Sotloff'u, geçen ay ise yine ABD'li gazeteci James Foley'i aynı şekilde öldürdüğü ortaya çıkmıştı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir