Euro
10.77
0.22%
Dolar
9.283
0.24%
Altın
525.51
-0.17%
Borsa
1.412
0.19%
Bitcoin
567.159
0.70%
18ºC
İstanbul
Bulutlu 18 C

  Obama'dan Suudi Arabistan halkına taziye mesajı

  ABD Başkanı Baracak Obama, hayatını kaybeden Suudi Arabistan Kralı Abdulaziz Al Suud'un ailesine ve Suudi Arabistan halkına başsağlığı diledi.
  • 23.01.2015 - 11:33
  Obama'dan Suudi Arabistan halkına taziye mesajı

  Obama dan Suudi Arabistan halkına taziye mesajı #1

  10 yıldır yönetimde olan ve bir süredir zatürre tedavisi gören Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdulaziz Al Suud hayatını kaybetti.

  ABD Başkanı Barack Obama, Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdulaziz'in vefatı nedeniyle Kral Abdullah'ın ailesine ve Suudi Arabistan halkına başsağlığı dileğinde bulundu.

  "KRAL'IN DOSTLUĞUNA HER ZAMAN MİNNETTAR OLDUM"

  Obama, yaptığı yazılı açıklamada, "Derin saygılarımla kişisel taziyelerimi ve Amerikan halkının üzüntülerini Kral Abdullah bin Abdulaziz'in ailesine ve Suudi Arabistan halkına iletiyorum. Kral Abdullah'ın perspektifine her zaman değer verdim ve samimi, sıcak dostluğundan minnettar oldum" değerlendirmesinde bulundu.

  "HUZUR İÇİNDE YATSIN"

  Abdullah'ın, her zaman içten ve fikirlerini cesurca savunan bir lider olduğunu belirten Obama, ABD-Suudi Arabistan ilişkilerinin önemini, Ortadoğu'da ve ötesinde bir istikrar ve güvenliğin gücü görmesinin, onun değişmez ve tutkulu düşüncelerinden biri olduğunu bildirdi. Obama, iki ülke arasındaki yakınlık ve ortaklığın gücünün Kral Abdullah'ın mirasının parçası olduğunu kaydetti. Obama, açıklamasını, "Huzur içinde yatsın" diye tamamladı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir