Euro
10.124
0.02%
Dolar
8.5602
0.01%
Altın
495.12
-0.01%
Borsa
1.36
0.77%
Bitcoin
334.018
4.98%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C
  Obama'nın takım elbisesi alay konusu oldu

  Obama'nın takım elbisesi alay konusu oldu

  ABD Başkanı Barack Obama'nın Beyaz Saray'da açıklama yaptığı esnasında giydiği takım elbise sosyal medyada dalga konusu edildi.
  • 30.08.2014 - 00:07

  ABD Başkanı Barack Obama Beyaz Saray'da gündeme dair düzenlediği basın toplantısında Rusya-Ukrayna ilişkileri, IŞİD'e düzenlenen operasyon ve Suriye hakkında önemli konulara değindi. Ancak basın toplantısından sonra konuşulan tek konu ABD Başkanı'nın takım elbisesi oldu.

  Obama nın takım elbisesi alay konusu oldu #1

  TWITTER OBAMA'NIN YAKIMI HESABINI ASKIYA ALDI

  Obama'nın takım elbisesi için Twitter hesabı açıldı. "Obama's Tan Suit" adıyla açılan hesap kısa bir süre içerisinde Twitter tarafından askıya alındı.

  4 BİNİ AŞKIN YORUM YAPILDI

  Twitter kullanıcıları her zaman koyu renk tercih eden Obama'yı bej renkli takım elbisesi nedeniyle ağır bir dille eleştirdi. ABD Başkanı konuşmaya başladıktan kısa süre sonra, hakkında 4 bini aşkın kişinin yorum yaptığı takım elbisenin yapılan açıklamalara uygun olmadığı yorumu yapıldı.

  Obama'nın takım elbisesi alay konusu oldu İZLE

  BU TAKIMLA IŞİD'İ KORKUTAMAZ

  Takım elbiseyi beğenmeyen Amerikalılar, "Suitgate" (Takım Elbise Skandalı) etiketiyle Obama'nın zevkini yerden yere vurdu. Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da, "Kongre'ye sormadan takım elbise alırsa böyle olur", "Obama o takım elbiseyle IŞİD'i korkutamaz" gibi mesajlar paylaşıldı.

  Obama'nın kampanya sloganı "Yes we can" de takım elbisenin rengiyle değiştirildi. Slogan "Yes we tan" yazılarak ti'ye alındı.

  Obama nın takım elbisesi alay konusu oldu #2

  GAZETECİLER DE DALGA GEÇTİ

  New York Times’tan gazeteci Josh Barro, takım elbiseyle ilgili, “Obama, bu takım elbiseyi ona giydireni yenmek için söz veriyor” ifadelerini kullandı. Washington Examiner’dan Philip Klein ise, “Obama, takım elbise almak için ABD Kongresi’ni bypass ettiği zaman böyle oluyor” dedi.

  Obama nın takım elbisesi alay konusu oldu #3

  Obama nın takım elbisesi alay konusu oldu #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir