Petrol
93.57
0.21%
Euro
18.3124
-0.27%
Dolar
18.5783
-0.26%
Altın
1.021
-0.37%
Borsa
3555
2.02%
Bitcoin
373.659
0.53%
20ºC
İstanbul
Çok bulutlu 20 C

  Paris'te çıplaklar kampı kuruluyor

  Yaz dönemini tesettür mayosu tartışmasıyla geçiren Fransa'nın başkenti Paris'te çıplaklar kampı kurulmasının önü açıldı.
  • DHA
  • 29.09.2016 - 10:44
  Paris'te çıplaklar kampı kuruluyor

  paris

  Yaz dönemini haşema tartışmalarıyla geçiren Fransa'da çıplaklar kampı kuruluyor. Yeşiller Partisi'nin önerdiği ve hükümetteki Sosyalist Parti'nin de desteklediği tasarı, Pazartesi günü Paris Belediye Meclisi'nde kabul edildi.

  2017 YAZINDA ÇIPLAKLAR KAMPI KURULUYOR

  Böylece 2017 yazından itibaren Paris'te çıplaklar kampı kurulmasının önü açılmış oldu. Planı sunan Yeşiller Partisi Fransa'nın doğacılar için birinci varış noktası olduğunu ve başkentte de onlar için gidecek bir yer olması gerektiğini söyledi.

  KAMP GÖL KENARINA VEYA ORMANLIK ALANLARA KURULACAK

  Paris Belediye Meclisi'nin onayladığı çıplaklar kampının nereye kurulacağı da tartışma konusu oldu. Paris Belediye Başkan Yardımcısı Bruno Julliard, kampın Paris'teki ormanlık alanlar Vincennes ya da Boulogne'da göl kenarına kurulabileceğini söyledi.

  FRANSA GENELİNDE 460 ÇIPLAKLAR KAMPI VAR

  Fransa'da bazıları çıplaklar derneklerine ait ve plajlar olmak üzere toplamda 460 çıplaklar kampı bulunuyor. Paris Belediye'nin aldığı karar gelecek yıl uygulanırsa ilk kez plaj dışında büyük bir şehirde belediye tarafından çıplaklar kampı kurulmuş olacak. Sehir Meclisi ekolojist grup eş başkanı David Belliar Fransa'daki 2 milyon nudistin yaz aylarında iki katına çıktığını söyledi.

  Paris'in onlar için en önemli turist noktası olduğunu ve gidebilecekleri herhangi bir kamu alanı olmadığını belirtti. Belliar nudistlerin rahatça soyunabilecekleri bir dinlenme alanını denemek istediklerini söyledi. Planın destekleyenler sayısız çıplaklar plajı ve kampı olan bir ülkede, Paris'in de doğacılar için bir çekim noktası olması gerektiğini söylüyorlar.

  ALMANYA, İSPANYA VE İSVİÇRE'DE ÇIPLAKLARA METROLAR DA SERBEST

  Paris dışında, Almanya'nın Münih şehrinde 2014 yılından itibaren olmak üzere İspanya'nın Barcelona, İsviçre'nin Cenevre ve Basel şehirlerinde çıplakların toplu taşıma araçları kullanması da serbest.

  FRANSA'DA ÇIPLAK DOLAŞMANIN CEZASI 15 BİN EURO

  Fransa'da Ceza Kanunu'nun 22 maddesine göre kamuya açık bir alanda çıplak dolaşanlara 15 bin Euro ve 1 yıla kadar da hapis cezası verilebiliyor. Göğüsleri açık bırakan bir giysi ya da iç çamaşırla dolaşmanın cezası ise 38 Euro.

  FRANSA SAHİLLERİNDE HAŞEMA GİYMEK TARTIŞMA YARATMIŞTI

  Fransa'da geçtiğimiz yaz 30'dan fazla belediye, plajlarda haşema giyilmesini yasaklamıştı. Danıştay'ın ‘temel hareket etme özgürlüklerini, inanç özgürlüğünü ve bireysel özgürlüğü ihlal ettiği' gerekçesiyle askıya almasına rağmen birçok belediye yasağı kaldırmamakta direnmişti.

  Fransa'da haşemalı kadınlar plajlardan atılıyor haberiParis te çıplaklar kampı kuruluyor #2

  Görüş Bildir