Euro
8.9865
-0.78%
Dolar
7.4217
-0.58%
Altın
445.49
0.86%
Borsa
1.569
0.28%
Bitcoin
259.003
-6.47%
4ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 4 C

  Poroşenko, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı aradı

  Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Türkiye'deki anayasa değişikliği referandumu sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı telefonla aradı.
  • 19.04.2017 - 09:42
  Poroşenko, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı aradı

  Poroşenko, Cumhurbaşkanı Erdoğan ı aradı #1

  Ukrayna Devlet Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Poroşenko ile Erdoğan‘ın, iki ülke arasındaki stratejik ortaklık konusunu ele aldıkları bildirildi.

  TOPLANTIYA VURGU

  Türkiye ile Ukrayna arasındaki stratejik ortaklığı geliştirmek için ileride atılabilecek adımları görüşen liderlerin, Kiev’de düzenlenecek Ukrayna-Türkiye Üst Düzey Stratejik Konseyi’nin altıncı toplantısının önemini dile getirdikleri belirtildi.

  Erdoğan ve Poroşenko‘nun, Suriye krizi başta olmak üzere bölgesel ve uluslararası diğer güncel konuları da ele aldıkları kaydedildi.

  TEBRİK, TEŞEKKÜR VE TAZİYE

  Ankara’nın, Ukrayna’nın bağımsızlığına ve toprak bütünlüğüne gösterdiği saygıdan dolayı Erdoğan’a teşekkürlerini sunan Poroşenko’nun, Tunceli’de düşen helikopter nedeniyle de taziyede bulunduğu belirtildi.

  Açıklamada ayrıca, “Poroşenko, Türkiye’de anayasa değişiklikleri ile ilgili siyasi kampanyanın tamamlandığına dikkati çekti.” ifadesine yer verildi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir