Dolar
7.2837
-0.7359%
Euro
8.5535
-0.7219%
Altın
2004.62
-1.1318%
Borsa
1090.66
1.4076%
G. Altın
469.921
-1.7824%
Bitcoin
85534.21
-1.7974%
26ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 26 C

  Putin, Kırım’da kutlamalara katıldı

  Rusya’ya ilhakının 5. yılı nedeniyle Kırım’a giden Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Akmescid şehrindeki kutlamalara katılarak önemli mesajlar verdi.
  • İHA
  • 19.03.2019 - 08:53
  • Güncelleme : 19.03.2019 - 08:53
  Putin, Kırım’da kutlamalara katıldı

  2014 yılında yapılan referandum ile Kırım’ın, Rusya’ya bağlanmasına karar verilmişti. Tek taraflı gerçekleşen referandumla Kırım’ın Rusya’ya bağlanmasını, dünyanın birçok ülkesi veto etmişti.

  Putin, Kırım’da kutlamalara katıldı #1

  KIRIM BAHARI'NIN BEŞİNCİ YILI

  Rusya’ya bağlanmasının 5. yılı nedeniyle, “Kırım Baharı” adı altında kutlamalar gerçekleştirildi. Kutlamalara Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve birçok Rus bakan katıldı. Gündüz saatlerinde Kırım’da, Rusya tarafından inşa edilen elektrik santralı açılışını gerçekleştiren Putin, bu programın ardından Kırım’ın sivil toplum temsilcileri ile bir araya geldi.

  Putin, Kırım’da kutlamalara katıldı VİDEO

  Putin, Kırım’da kutlamalara katıldı #2

  “SINIRLARINIZ RUSYA DIŞINDA, KALBİNİZ BİZİMLEYDİ”

  Rusya Devlet Başkanı Putin, Akmescid’te toplanan Kırımlılara hitaben yaptığı konuşmada, “Kırım’ın ve Sivastopol’ün Rusya ile yeniden birleşmesinin 5. yılı nedeniyle, sizleri tebrik ediyorum. Bu olay hayatımızda, zihnimizde ve Kırım tarihindeki yerini aldı ve bu tarihi karar, 5 yıl önce gerçekleşen referandumda verdiğiniz oylar sayesinde gerçek oldu. Sivastopol ve Kırım halkının bu tavrı bana, 2. Dünya Savaşı’nda yaşanan trajedileri hatırlatıyor. Bu trajedide kendilerini feda eden kahramanlarımız bayraklarını kalplerinde taşımıştı. Demek ki uzun yıllar boyunca Rusya dışında kaldınız ama kalpleriniz hep Rusya ile birlikteydi.” diyerek Kırımlılara teşekkür etti.

  Putin, Kırım’da kutlamalara katıldı #3

  KIRIMLILAR İLE BİRLİKTE RUSYA SLOGANLARI ATTI

  Yaptığı konuşmada Kırımlılara Rusya’nın kollarını açtığını ifade eden Putin, “5 yıl önce yaşanan olaylar sadece Rusya’ya olan bağlılığın artmasına neden olmadı, aynı zamanda doğruluk ve adaletin gücünü gösterdi. Bu yüzden Rusya kalbini ve ruhunu açarak çok uluslu bu ailenin içine sizleri de aldı. Son 5 yılda çok şey yaptık. Fakat yapılması gereken daha birçok şey var. Önümüzdeki hedeflediğimiz her şeyi yapacağız. Sizi tebrik ediyorum. Size sıkıca sarılıyorum. Sizlere çok teşekkür ediyorum, herkese mutluluk ve şans diliyorum.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

  Konuşmasının ardından alkışlanan Putin, Kırımlılara ‘Rusya’ sloganı attı. Kırımlılar da Putin’e karşılık verince dakikalarca Akmescid Meydanı’nda ‘Rusya’ sloganları yankılandı.

  Görüş Bildir