Petrol
111.42
2.19%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7665
0.41%
Altın
974.26
0.45%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
326.270
2.02%
26ºC
İstanbul
Açık 26 C
  Putin: Komünizm İncil’i hatırlatıyor

  Putin: Komünizm İncil’i hatırlatıyor

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, komünist ve sosyalist düşüncelerin hala hoşuna gittiğini söyledi.
  • 26.01.2016 - 08:44

  Putin: Komünizm İncil’i hatırlatıyor #1

  RIA Novosti’nin haberine göre, Rusya Halk Cephesi 1. Bölgelerarası Forumu’nda konuşan Putin, “Bildiğiniz gibi, 20 milyondan fazla Sovyet vatandaşı gibi ben de SSCB Komünist Partisi üyesiydim. Üye olmakla kalmadım, SSCB Devlet Güvenlik Komitesi denilen örgütte yaklaşık 20 yıl görev yaptım” dedi.

  "KOMÜNİZM İNCİL'İ HATIRLATIYOR"

  Partideyken ideal bir komünist olmadığını belirten Rus lider, “Komünist ve sosyalist düşünceler çok hoşuma giderdi ve hala da gidiyor. Eğer komünizmin kurucusunun kanunlarına bakacak olursak, bu bize İncil’i hatırlatıyor. Şaka yapmıyorum, bu aslında İncil’den bir alıntı ve bu kanunlar arasında eşitlik, kardeşlik ve mutluluk gibi çok güzel düşünceler var” diye konuştu.

  Putin, sosyalist düşüncelerin SSCB’deki uygulamalarının ise bu düşüncelerin doğasından uzak olduğunu söyledi.

  LENİN'E ELEŞTİRİ, STALİN'E DESTEK

  Geçen hafta Sovyetler Birliği’nin kurucu lideri Vladimir Lenin için kullandığı “Rusya’nın altına atom bombası yerleştirdi” ifadelerine de açıklık getiren Putin, şöyle devam etti:

  “O sözlerle Josef Stalin ve Vladimir arasında geçen SSCB’yi kurma konusundaki tartışmaya atıfta bulundum. Stalin, özerklik fikrini ortaya atmıştı. Buna göre, kurulacak devletin bölgeleri, özerklik temelinde geniş yetkilerle donatılacaktı. Lenin ise Stalin’i eleştirerek, bunun için doğru zaman olmadığını söyledi. Lenin, SSCB’nin tam eşitlik anlayışına dayanması ve birliğe katılacak ülkelerin birlikten çıkma hakkı bulunması gerektiğini savunuyordu. Bu, devletimizin bulunduğu binanın altına konmuş bir mayındır”

  Putin: Komünizm İncil’i hatırlatıyor #2


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir