Petrol
99.39
0.16%
Euro
18.5302
-0.01%
Dolar
17.9526
0.08%
Altın
1.031
-0.12%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
431.468
-1.42%
22ºC
İstanbul
Açık 22 C

  Putin krizi atlatmak için yardım istedi

  Rusya Devlet Başkanı Putin, ülkenin önde gelen 40 iş adamıyla bir araya geldi. Putin, krizi atlatmak için destek isteyerek, "Ekonomiyi çeşitlendirmeliyiz" dedi.
  • 21.12.2014 - 09:18
  Putin krizi atlatmak için yardım istedi

  Putin krizi atlatmak için yardım istedi #1

  Vladimir Putin, Cuma akşamı ülkenin önde gelen iş adamları ve ekonomi bürokratlarının katıldığı bir davette Rusya ekonomisinin düzeleceği sözünü verdi.

  PUTİN YARDIM İSTEDİ

  Putin, milyarderlerden petrol ve doğalgaza bağlı olan ekonominin çeşitlendirilmesi için işbirliği istedi. Ülkenin en zengin isimlerinin bir araya toplandığı yemekte konuklara seslenen Putin, Rusya’daki ekonomik krizin ülkenin öteden beri var olan sorunlarını çözmek için bir fırsat olduğu mesajını verdi.

  "EKONOMİYİ ÇEŞİTLENDİRMELİYİZ"

  Putin, "Önümüzde zor görevler var ve belki de ilerlememizde zor bir dönemden geçmek zorunda kalacağız. Ancak hem bu dönemi atlatabileceğimiz çok açık, hem de bu durumu ekonomimizin önünde son 15-20 senedir duran sorunu çözmek için kullanabiliriz, bu sorun da ekonominin çeşitlendirilmesidir." dedi.

  Putin krizi atlatmak için yardım istedi #2

  TOPLANTIYA BİRÇOK İSİM KATILDI

  Putin ayrıca şirketlerin işçi sendikaları, ücretler ve sosyal meselelerde dev bir sorumluluk sahibi olduğuna dikkat çekti. Putin’in konukları arasında Rusya Merkez Bankası başkanı Elvira Nabiullina, dünyanın en büyük alüminyum şirketi Rusal'ın kurucusu Oleg Deripaska, Norilsk Nickel şirketinin patronu Vladimir Potanin, NBA takımı New Jersey Nets'in sahibi Mihail Prohorov ve dünyanın en zengin iş adamlarından Alişer Osmanov vardı.

  RUSYA'YA YAPTIRIMLAR ARTIYOR

  Rusya ekonomisi 2014’te düşen petrol fiyatları ve Amerika Birleşik Devletleri ile Avrupa Birliği’nin ülkeye uyguladığı bir dizi ekonomik yaptırımdan büyük zarar gördü. Ruble hızla değer kaybetti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir