Euro
11.1394
0.02%
Dolar
9.5843
0%
Altın
556.88
0.6%
Borsa
1.493
0.88%
Bitcoin
604.580
1.40%
12ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 12 C

  Putin, Merkel ve Macron ile Ukrayna meselesini konuştu

  Angela Merkel ve Emmanuel Macron ile telefon görüşmesi gerçekleştiren Vlademir Putin, Ukrayna'daki iç çatışmayı ele aldı.
  • İHA
  • 12.10.2021 - 05:02
  Putin, Merkel ve Macron ile Ukrayna meselesini konuştu

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin liderlerle görüşmelerine devam ediyor.

  Vladimir Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde Ukrayna konusunu ele aldı.

  Kremlin Sarayı'ndan yapılan açıklamada, Putin'in Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile telefon görüşmesi gerçekleştirdiği bildirildi.

  Putin, Merkel ve Macron ile Ukrayna meselesini konuştu #1

  UKRAYNA'DAKİ İÇ ÇATIŞMA ELE ALINDI

  Görüşmede Ukrayna'daki iç çatışmayı sona erdirme çabalarının ayrıntılı olarak tartışıldığı ifade edildi. Üç liderin çözümün temeli olarak 2015 Minsk anlaşmalarının uygulanmasının önemine dikkat çektiği, Normandiya formatı çerçevesinde koordinasyonun sağlanmasıyla ilgili oldukları aktarıldı.

  Liderler, danışmanlarından ve dışişleri bakanlarından Normandiya Dörtlüsü formatında temasları hızlandırmalarını ve çalışmalarını istedi.

  Telefon görüşmeleri sırasında Afrika kıtasındaki terörle mücadele çabaları da dahil olmak üzere diğer bazı uluslararası meseleler de ele alındı.

  Putin, Merkel ve Macron ile Ukrayna meselesini konuştu #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir