Euro
15.3541
0.72%
Dolar
13.5066
0.61%
Altın
798.9350
0.40%
Borsa
2,061.92
0.97%
Bitcoin
571.025
0.27%
4ºC
İstanbul
Güneşli 4 C
  Putin'den NATO'ya: Tehdit edilirsek karşılık veririz

  Putin'den NATO'ya: Tehdit edilirsek karşılık veririz

  Rusya Devlet Başkanı Putin, NATO'nun Rusya topraklarını tehdit etmesi halinde aynı şekilde karşılık vereceklerini söyledi.
  • Haber Merkezi
  • 17.06.2015 - 16:06

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinisto ile düzenlediği ortak basın toplantısında ABD’nin Baltık ve Doğu Avrupa ülkelerine 5 bin asker, tank ve ağır silah yerleştirme planlarına tepki gösterdi.

  NATO BİZİ TEHDİT EDERSE KARŞILIĞINI ALIR

  Tehditlere boyun eğmeyeceklerinin altını çizen Putin, "Rusya, başka ülkelerin sınırlarına yaklaşmıyor, NATO ise Rusya’nın sınırlarına doğru yaklaşıyor. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz ve her şeyi analiz ediyoruz. Şu an için endişeye yol açacak bir durum olduğunu söyleyemem. Ancak topraklarımıza yönelik tehdit oluşması durumunda, bu tehdide karşı koymak için ordumuzu modern silahlarla donatarak askerlerimize gerekli eğitimi veririz" uyarısı yaptı.

  Putin den NATO ya: Tehdit edilirsek karşılık veririz #1

  Rusya’yı, NATO’nun faaliyetlerinden ziyade Avrupa’da kurulması planlanan füze savunma sisteminin daha çok tedirgin ettiğinin altını çizen Putin, bunun çok ciddi bir stratejik hamle olduğunu söyledi.

  Putin den NATO ya: Tehdit edilirsek karşılık veririz #2

  40'TAN FAZLA YENİ NESİL BALİSTİK FÜZE EKLEYECEK

  Diğer yandan Putin, dün yaptığı açıklamasında nükleer füze envanterine 40'tan fazla yeni nesil balistik füze ekleneceğini açıklamıştı.

  Rusya Devlet Başkanı Putin'den nükleer füze açıklaması haberiPutin den NATO ya: Tehdit edilirsek karşılık veririz #3

  Görüş Bildir