Euro
10.0553
-0.13%
Dolar
8.4575
0.02%
Altın
497.48
0.06%
Borsa
1.392
0%
Bitcoin
334.560
-2.08%
25ºC
İstanbul
Güneşli 25 C

  Putin'in ilk tweet'i Obama'yı tebrik etmek olmuş

  Twitter, 8. yıl dönümünde kullanıcılarına farklı bir uygulama armağan etti. Kişilerin kullanıcı adlarını yazdıkları uygulama, ilk atılan tweet'i gösteriyor.
  • 22.03.2014 - 17:53
  Putin'in ilk tweet'i Obama'yı tebrik etmek olmuş

  Putin in ilk tweet i Obama yı tebrik etmek olmuş #1

  Yüzlerce, binlerce tweet arasından ilk atılan tweet'in gün yüzüne çıkması ise ilginç detayları gözler önüne serdi. Tıpkı Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in attığı ilk tweet gibi... Son günlerde kopma noktasına gelen ABD-Rusya ilişkilerinin baş aktörleri Barack Obama ve Vladimir Putin, öyle görünüyor ki önceden çok daha farklı bir diyaloğa sahipti. Putin attığı ilk tweet'te, o dönem yeniden ABD Devlet Başkanı seçilen Barack Obama'ya tebrik mesajı yazmış. Aynı tweet'te Kremlin'in resmi websitesinin linki de yer alıyor. Linkte yer alan İngilizce metinde, seçim sonuçlarının ABD-Rusya ilişkilerini gelecek yıllarda geliştireceğinin altı çiziliyor.

  İşte o tweet:

  Putin in ilk tweet i Obama yı tebrik etmek olmuş #2

  ABD-RUSYA İLİŞKİLERİ KOPMA NOKTASINDA

  Yazıda ayrıca, ABD ve Rusya arasında geliştirilecek işbirliğinin, dünyanın istikrarlı ve güvenli gelişimine katkı sağlayacağından bahsediliyor ve iki ülke arasındaki ilişkilere vurgu yapılıyor. Ancak bu dilekler, bugün ne yazıkki tutmamış gibi görünüyor. Zira, Ukrayna'ya bağlı Kırım özerk yönetiminin, ülkede yaşanan iç karışıklar sonucunda referanduma gidip Rusya'ya bağlanma kararı almasıyla birlikte Rusya-ABD ilişkileri kopma noktasında. Karar sonrasında ABD, Rusya'ya yönelik diplomatik ve ekonomik yaptırımlarını ardı ardına açıklarken, Rusya'dan da cevap gecikmemişti. ABD, Kırım'da yapılan referandumun meşru olmadığını ve geçerliliği bulunmadığının altını çiziyor. Bugünkü Rusya-ABD ilişkileri ise adeta soğuk savaş yıllarını andırıyor.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir