Euro
10.7987
0.45%
Dolar
9.2531
0.45%
Altın
531.23
0.65%
Borsa
1.433
0%
Bitcoin
596.103
0.59%
11ºC
İstanbul
Güneşli 11 C
  Putin'in kızı Yekaterina deşifre oldu

  Putin'in kızı Yekaterina deşifre oldu

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in sır gibi sakladığı dançsı kızı Yekaterina'nın, Moskova Devlet Üniversitesi'nde yatırım fonu yöneticisi olarak çalıştığı ortaya çıktı.
  • 30.01.2015 - 18:38

  Yekaterina

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in devlet sırrı gibi gizlediği ailesiyle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

  Muhalif gazeteci Oleg Kaşim, Putin’in küçük kızı 28 yaşındaki Yekaterina’nın Moskova Devlet Üniversitesi’nde yatırım fonu yöneticisi olarak Katerina Vladimirovna Tihonova adı altında çalıştığını Rusya’ya ilan etti.

  MİLYAR DOLARLIK PROJENİN BAŞINDA

  Üstelik iddiaya göre Putin’in kızı 1,7 milyar dolarlık üniversiteyi genişletme projesini yönetiyormuş. Gazeteci Oleg Kaşin, önceki gün kendi internet sayfasından “İşte o” başlığıyla sansasyonel haberi verdi.

  PROFESYONEL DANSÇI

  Yaptığı araştırma sonucunda Putin’in küçük kızı Yekaterina’yı Moskova Devlet Üniversitesi’nde bulduğunu yazan Kaşin, “Hiçbir şüphe yok. Kayıtlarda özgeçmişi olmayan, belirli süre önce yerin altından çıkarak Moskova Üniversitesi’nde çalışmaya başlayan Katerina Vladimirovna Tihonova Putin’in küçük kızı Yekaterina’dan başka birisi değil. Bu genç kız milyonlarca dolarlık fonu yönettiği gibi rock&roll dansları da icra ediyor” dedi.

  Putin in kızı Yekaterina deşifre oldu #2

  Kaşin’in ortaya attığı iddia dünya basınında da hemen ilgi gördü. Reuters geçtiği haberde, isminin açıklanmasını istemeyen bir üniversite görevlisinin elde edilen bilgiyi doğruladığını duyurdu.

  "BENİM GÖREVİM PUTİN'İN AİLESİYLE DEĞİL"

  Putin’in küçük kızı Yekaterina’nın bulundu söylentileri Kremlin Sarayı’na kadar ulaştı. Rusya Devlet Başkanı Putin’in basın danışmanı Dmitriy Peskov, sorulara yanıt vermek durumunda kalarak, "İddialarda adı geçen Katerina Vladimirovna Tihonova’nın kim olduğunu ben bilmiyorum. Başkan Putin’in kızları şimdiye kadar hatırlayacaksınız hep bir yerlerde bulunduğu söylenmiştir. Üstelik benim görevim Putin’in ailesiyle değil, sadece başkanın kendisiyle ilgilenmektir" dedi.

  Putin in kızı Yekaterina deşifre oldu #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir