Petrol
114.1
-0.06%
Euro
17.3818
-1.01%
Dolar
16.227
-0.75%
Altın
966.68
-0.61%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
474.546
-1.86%
26ºC
İstanbul
Güneşli 26 C

  PYD muhalif Kürtlere tehditlerini artırdı

  Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD, muhalif Kürtlere tehdidin dozajını arttırdı.
  • AA
  • 12.04.2016 - 00:14
  PYD muhalif Kürtlere tehditlerini artırdı

  PYD muhalif Kürtlere tehditlerini artırdı #1

  Terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD'nin son dönemde ülkede kendisine karşı çıkan muhalif Kürt hareketlere yönelik tehdidin dozajını artırdığı bildirildi.

  Yerel kaynaklardan edinilen bilgilere göre, PYD taraftarları Haseke'ye bağlı Dirbesiyye ilçesinde dün Kürt Ulusal Meclisi'nin (ENKS) ofisine saldırdı ve ofisi yakma girişiminde bulundu.

  Kaynaklar, PYD'ye bağlı Devrim Gençleri Grubu (YCR) üyelerinin Suriye - Kürdistan Demokrat Partisi'nin (S-KDP) öğrenci kolunun Kamışlı ilçesindeki ofisini bastığını da aktardı. PYD, S-KDP ofisinin çalışmaya devam etmesi için kendisinin ilan ettiği sözde federasyondan ruhsat alması gerektiğini, aksi takdirde ofisi kapatacaklarını duyurdu.

  PYD'NİN TEHDİTLERİ

  PYD'nin tehditleri, Suriyeli muhaliflerlerin oluşturduğu Müzakere Yüksek Komitesi Heyeti üyesi ve Suriye Muhalif ve Devrimciler Koalisyonu (SMDK) Başkan Yardımcısı Abdulhakim Beşşar'a kadar uzandı.

  Aynı zamanda ENKS üyesi olan Beşşar, Facebook sayfasında yaptığı açıklamada, 2011'den bu yana rejimin kendisini PYD aracılığıyla öldürme kararından haberdar olduğunu, bu nedenle Suriye'den ayrılmak zorunda kaldığını belirtti.

  Suriye'den çıktığından beri PYD'nin bütün basın organlarında ve toplantılarında kendisini ihanet ve ajanlıkla suçlayarak aleyhinde propaganda yaptığını kaydeden Beşşar, "Son on günde bu tehditler zirveye ulaştı. PYD'ye bağlı YCR, bana karşı duvarlara "Abdulhakim Beşşar haindir, onu ezeceğiz" şeklinde yazılar yazdı" ifadesini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir