Euro
10.3696
-0.27%
Dolar
8.7355
0.19%
Altın
498.59
0.29%
Borsa
1.391
-1.63%
Bitcoin
319.370
-5.76%
23ºC
İstanbul
Bulutlu 23 C

  Romanya'dan Türkiye'ye destek mesajı

  Romanya Dışişleri Bakanı Comanescu, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimini kınayarak, Türk halkını ve Türkiye'yi desteklediklerini söyledi.
  • AA
  • 04.09.2016 - 12:51
  Romanya'dan Türkiye'ye destek mesajı

  Romanya dan Türkiye ye destek mesajı #1

  Romanya Dışişleri Bakanı Lazar Comanescu, “Demokratik kurumlara ve hükümete karşı yapılan darbe girişimi nedeniyle ortaya çıkan krizin aşılması için Türkiye'nin gerçekleştirdiği tüm çabalara destek veriyorum. Türk halkını ve Türkiye’nin meşru kurumlarını destekliyorum.” dedi.

  DARBE GİRİŞİMİNİ KINADI

  Comanescu, Slovakya’nın başkenti Bratislava’daki Avrupa Birliği (AB) Gayriresmi Dışişleri Bakanları Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimini kınadı.

  ROMANYA'NIN STRATEJİK ORTAĞI

  Bakan Comanescu, "Demokratik kurumlara ve hükümete karşı yapılan darbe girişimi nedeniyle ortaya çıkan krizin aşılması için Türkiye'nin gerçekleştirdiği tüm çabalara destek veriyorum. Türk halkını ve Türkiye’nin meşru kurumlarını destekliyorum. NATO üyesi Türkiye, önemli bir bölgesel oyuncu ve Romanya’nın da stratejik ortağıdır." ifadesini kullandı.

  Türkiye’nin AB’ye katılım sürecine ilişkin Romanya’nın desteğinin devam edeceğini belirten Comanescu, AB-Türkiye ilişkilerinin sağlamlaştırılması gerektiğinin altını çizdi.

  Comanescu, “Göçmenler konusunda da verilen taahhütlerin yerine getirilmesi lazım." diye konuştu.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir