Euro
10.2698
1.54%
Dolar
8.7506
1.14%
Altın
498.9
1.42%
Borsa
1.403
-0.31%
Bitcoin
382.000
4.95%
17ºC
İstanbul
Çok bulutlu 17 C

  Romney'in oyları örümcek ağına takıldı

  Massachusetts eyaletine bağlı bir kasabada oy sayım makinesindeki örümcek ağları yüzünden, sayım 1 gün gecikmeli yapıldı
  • 08.11.2012 - 20:55
  Romney'in oyları örümcek ağına takıldı

  Romney in oyları örümcek ağına takıldı #1

  Kasaba halkının oylarını yarışı kaybeden Romney'den yana kullandığı belirlendi.

  1 GÜN GECİKTİ

  ABD'nin Massachusetts eyaletine bağlı Rehoboth kasabasında örümceğin azizliğine uğrayan elektronik oy sayım makinesi nedeniyle oy sayımı bir gün gecikti.

  The Sun Chronicle gazetesine konuşan sicil memuru Kathleen Conti, önceki gün kasabadaki eskimeye yüz tutmuş oy sayım makinelerinden birinin düzgün çalışmadığını fark ettikten sonra arızanın giderilmesi için bir teknisyen çağırdığını söyledi.

  ÖRÜMCEK AĞI BULUNDU

  Conti, inceleme yapan teknisyenin örümcek ağı nedeniyle makinenin tarayıcısının oyları sayma işlemini yerine getiremediğini belirlediğini kaydetti.

  Makinedeki sorunun giderilmesinin ardından oyların sayım işleminin ancak dün öğleden sonra tamamlanabildiğini anlatan Conti, yıllardan beri seçim makinelerinin değiştirilmesi için her yolu denemesine karşın hiçbir sonuç alamadığını sözlerine ekledi.

  ROMNEY KAZANDI

  Rehoboth'da gecikmeli de olsa sayılan oyların, Massachusetts'de yaşayan Cumhuriyetçi Parti adayı Mitt Romney'den yana kullanıldığı görüldü.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir