Euro
14.8669
2.75%
Dolar
13.0542
1.86%
Altın
756.28
2.9%
Borsa
1.81
0.05%
Bitcoin
751.942
2.37%
12ºC
İstanbul
Çok bulutlu 12 C
  Ruhani ameliyat olan Hamaney’i hastanede ziyaret etti

  Ruhani ameliyat olan Hamaney’i hastanede ziyaret etti

  Prostat rahatsızlığı bulunan 75 yaşındaki İran lideri Ayetullah Ali Hamaney bu sabah başkent Tahran'daki devlete ait bir hastanede ameliyat oldu.
  • 08.09.2014 - 13:49

  HAMANEY

  Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ameliyat olan ülke lideri Ayetullah Ali Hamaney'i hastanede ziyaret etti. Ruhani, Ali Hamaney'i alnından öptü. Ruhani, Hamaney'in sağlık durumunun oldukça iyi olduğunu söyledi.

  "AMELİYAT BAŞARILI GEÇTİ"

  Doktorlardan dini liderin sağlık durumu hakkında ayrıntılı bilgi alan Cumhurbaşkanı Ruhani, dini liderin neşeli olduğunu ve moralinin yüksek olduğunu ifade etti. Ruhani, "Ameliyat sonrası belirtiler tamamen normal. Cerrahlar son derece başarılı bir ameliyat yaptı" dedi.

  Ruhani ameliyat olan Hamaney’i hastanede ziyaret etti #2

  Ruhani ameliyat olan Hamaney’i hastanede ziyaret etti #3

  ZİYARETİNİ YARIDA KESTİ

  İran’ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, bu sabah prostat rahatsızlığı nedeniyle ameliyat olmuştu. Eyalet gezisi kapsamında Meşhed kentinde bulunan Cumhurbaşkanı Ruhani, Hamaney'i ziyaret etmek için programını yarıda keserek Tahran’a dönmüştü.

  HALKTAN DUA İSTEDİ

  Öte yandan İran lideri ameliyat olmadan önce devlet televizyonuna yaptığı kısa açıklamada, halktan dualarını esirgememesini isteyerek 'Endişe edecek bir durum yok. Basit bir ameliyat olacak. İnşallah Allah'ın lütfuyla işler yolunda gider' diye konuştu.

  Ayetullah Hamaney, İran İslam Devrimi'nin kurucu lideri Ayetullah Humeyni'nin ölümünün ardından 25 yıldan beri ülkeyi yönetiyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir