Euro
10.1752
0.14%
Dolar
8.6665
0.02%
Altın
491.6
0%
Borsa
1.392
-1.94%
Bitcoin
374.313
-8.76%
20ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 20 C

  Rum ekonomisine kilise desteği

  Kıbrıs Rum Ortodoks Kilisesi, Rum kesiminde bankacılık ve enerji sektöründe milyonlarca liralık yatırım yapacak..
  • 10.04.2012 - 15:03
  Rum ekonomisine kilise desteği

  Rum ekonomisine kilise desteği #1

  Rum basınına göre, Başpiskopos 2. Hrisostomos'un Rum yönetimi lideri Dimitris Hristofyas ile görüşerek, kilisesinin, ekonomik krizin aşılmasına, yeni iş alanları açılmasına ve ekonominin kalkınmaya yardımcı olabilmek için, bankacılık ve enerji sektörlerine milyonlarca avroluk yatırım yapma niyetinde olduğunu dile getirdi.

  HRISOSTOMOS: YATIRIMA HAZIRIZ

  2. Hrisostomos, Hristofyas ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, kilise olarak memleketin ilerlemesini istediklerini ve bu doğrultuda birtakım yatırımlar yapmaya hazır olduklarını' söyledi. Başpiskopos, yapacakları bu yatırımın aynı zamanda kilisenin iyiliği için olduğunu ve ekonomik temel olmadan, hiçbir manevi çalışma yapılamayacağını kaydetti. Enerji alanında yapılacak yatırımların daha çok güneş parkları ve diğer enerji üretim tesisleri inşa edilmesine yönelik olacağını belirten 2. Hrisostomos, bankacılık sektörüne yapılacak yatırımlarla ilgili ise detay vermedi.

  VERGİ DESTEĞİ

  Kilise ile Rum hükümeti arasında imzalanan taşınmaz malların vergilendirilmesi anlaşmasıyla ilgili olarak ise 2. Hrisostomos, geçtiğimiz cuma günü devlet fonlarına 2 milyon avro aktarıldığını açıkladı. Başpiskopos, anlaşma uyarınca, yıl sonuna kadar, teyit edilen 20 milyon avronun tümünün devlet fonlarına aktarılacağını söyledi. 2. Hrisostomos, Kilise ile Rum hükümeti arasında imzalanan anlaşmadan dolayı Hristofyas'a teşekkür etti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir