Euro
10.1402
0.81%
Dolar
8.6468
1.42%
Altın
487.98
1.55%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
411.720
-1.33%
26ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 26 C

  Rus şirketleri Türkiye'ye yaptırımı delmek istiyor

  Rusya Ekonomi Bakan Yardımcısı Aleksey Lihaçev, Sberbank ve birkaç büyük şirketin Türkiye’ye yaptırımdan muaf olmak istediğini söyledi.
  • Ajanslar
  • 14.01.2016 - 15:25
  Rus şirketleri Türkiye'ye yaptırımı delmek istiyor

  Rus şirketleri Türkiye ye yaptırımı delmek istiyor #1

  Rusya Ekonomi ve Gelişim Bakan Yardımcısı Aleksey Lihaçev, Sberbank ve birkaç büyük şirketin Türkiye’ye uygulanan yaptırımlardan muaf tutulanlar listesine dahil edilme talebiyle Ekonomi ve Gelişim Bakanlığı’na başvurduklarını bildirdi.

  BİR ÇOK ŞİRKET MUAF OLMAK İSTİYOR

  2016 Gaydar Forumu’nda konuyla ilgili açıklamalar yapan Lihaçev, "Sberbank başta olmak üzere Rusya’nın yaptırımlarının etkisinden çıkmak için birçok Rus şirket başvuruyor" dedi. Lihaçev, bunun ürünler, hizmetler ve iş gücü kategorilerini kapsadığını belirtti.

  YENİ KONTRAT LİSTESİ BAKANLIKTA OLACAK

  Lihaçev daha önce İtar Tass haber ajansına yaptığı açıklamalarda, Ekonomi ve Gelişim Bakanlığı’nın yaptırımların etkilemeyeceği yeni kontratların listesini hükümete sunacağını ifade etti. Bunu Rusya Devlet Başkanı’nın kararnamesi ön görüyor.

  Öte yandan Güvenlik konuları ve telafi edilemeyecek hizmetlerle ilgili konuları, bütçe yükümlülükleri ve uluslararası yükümlülüklerin yerine getirilmesiyle ilgili konularda istisnalar yapılacağı da belirtildi. Ekonomi ve Gelişim Bakanlığı, Rus bölgelerinin taleplerini de dikkate alacak.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir