Petrol
95.28
0.38%
Euro
18.3199
0.43%
Dolar
17.9523
0.22%
Altın
1.029
0.63%
Borsa
2795
0.00%
Bitcoin
433.302
4.25%
30ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 30 C
  Ruslar Türkiye'deki ucuz tatilden memnun

  Ruslar Türkiye'deki ucuz tatilden memnun

  Türkiye'de insanlar tatilde turistik bölgeler yerine memleketlerine gitmeyi tercih ediyor çünkü o bölgeler turistlere ucuz, vatandaşa pahalı
  • Haber Merkezi
  • 26.08.2017 - 11:25

  Rus medyasında bugün bir haber yer aldı. Haber, Rus turistlerden bazılarının Türkiye'de zehirlenme gibi problemlerle karşılaştığına dair bilgi içeriyordu. Haberin, dikkat çeken bir bölümünde ise, Türkiye'ye Ruslar tarafından neden bu kadar yoğun ilgi olduğuna dair soruları cevaplıyordu.

  Ruslar Türkiye deki ucuz tatilden memnun #1

  TÜRKİYE'DE TATİL, RUSYA'DAKİ UÇAK BİLETİNDEN BİLE UCUZ

  Svobodnaya Pressa adlı yayın organında yer alan habere göre bir Rus vatandaşının Türkiye'ye gelip tatil yapması oda ücretinden harcamalarına kadar masraflarının tamamı, Rusya'da iki şehir arasında yapılan herhangi bir iç hat uçuşundan bile daha ucuz.

  Ruslar Türkiye deki ucuz tatilden memnun #2

  İşte Rus medyasında yer alan ve Türkiye'de yapılan tatilin anlamını içeren o cümleler:

  "Bu sene yurt dışına tatil yapmaya giden Rusya vatandaşı sayısı, geçen seneye nazaran çok daha yüksek oldu. Bu durum, Türkiye-Rusya ilişkilerinin normalleşmesiyle bağlantılı olarak gelişti. Türk sahillerinin popülaritesi, eldeki verilere göre fantastik sayılara ulaştı. Bu ülkede iki kişinin yapacağı tatil, Rusya’da bir kişinin herhangi bir noktaya gidiş dönüş uçak bileti almasından çok daha ucuz. Ucuzluk ve servis, sahillerin popülaritesinin artmasında önemli bir rol oynuyor."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir