Euro
10.4069
0.38%
Dolar
8.7566
0.22%
Altın
498.62
0.6%
Borsa
1.391
-1.63%
Bitcoin
311.792
0.21%
19ºC
İstanbul
Yer yer bulutlu 19 C

  Salih Müslim: ABD ve İngiltere artık bizi dinliyor

  Suriye Demokratik Birlik Partisi (PYD) Eşbaşkanı Salih Müslim, daha önceleri kendilerini "terörist" olarak görüp muhatap almayan Batılı ülkelerin tavrının IŞİD'in Kobani saldırılarıyla birlikte kısmen değiştiğini söyledi.
  • 04.11.2014 - 23:02
  Salih Müslim: ABD ve İngiltere artık bizi dinliyor

  Salih Müslim: ABD ve İngiltere artık bizi dinliyor #1

  Avrupa Parlamentosu'nda gayrı resmi Kürt dostluk grubunun düzenlediği "IŞİD'in Kobani saldırısı ve bölgeye etkileri" konulu konferansta konuşan Müslim, "Artık terör örgütü olarak görülmediklerini ve herkesin Avrupa değerlerini savunduklarının farkında olduğunu" savundu.

  "ABD VE İNGİLTERE, ARTIK BİZİ DİNLİYOR"

  Müslim, "IŞİD'in Kobani saldırıları sonrasında tavırlar biraz değişti. Bizi dinlemeye başladılar. Amerikalılar ve İngilizlerle yüz yüze oturup görüştük" dedi.

  Yakın gelecekte başka ülkelerin temsilcileriyle de görüşmeyi beklediklerini dile getiren Salih Müslim, temas kuracakları ülkelerle Suriye'de kontrolleri altında tutukları bölgelerin geleceğiyle ilgili daha fazla işbirliği yapmak istediklerini kaydetti.

  Müslim, Batılı ülkelerin kendileriyle ilgili politikalarını kısmen değiştirmelerinin yeterli olmadığını ve doğrudan muhatap alınmak istediklerini belirtti.

  Salih Müslim, IŞİD'e karşı savaşta kendilerine ağır silahlar verilmesini talep etti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir