Sinirden kobrayı dişleyerek öldürdü

Sinirden kobrayı dişleyerek öldürdü

Nepal'de yaşanan olayda, tarlasında çalışırken ölümcül zehre sahip kobra yılanı tarafından ısırılan çiftçi Mohamed Salmo Miya sinirden kendini kaybetti. Yılanı yakalayan ve dişlerini sürüngene geçiren çiftçi, dişleri ile hayvanı parçalayarak öldürdü.

SİNİRDEN DİŞLEYEREK ÖLDÜRDÜ

Bölge polis şefi Uma Prasad Cahtrubedi olayla ilgili olarak "Bardanga köyünde bir çiftçi beyaz kobra yılanını sinirden dişleyerek öldürdü" açıklamasını yaptı ve ekledi: "Tarlasında çalışırken yılan çiftçiyi soktu, bunun üzerine yılanın peşine düşen çiftçi onu yakaladı ve öldürdü." Miya'nın yerel bir klinikte tedavi edildiği ve evine gönderildiği öğrenildi.

55 yaşındaki Miya, Annapurna Post gazetesine yaptığı açıklamada "Yılan beni ısırınca çok sinirlendim. Bir süre kovaladım, sonra yakalayıp ölümüne ısırdım" "Yılanı bir sopayla da öldürebilirdim, ama sinirden deliye dönmüştüm ve intikam almak istedim. Yılanı dişlerimle öldürdüm" dedi. Yapılan araştırmalar, Nepal'de yılda 20 bin kişinin yılanlar tarafından ısırıldığını ve yaklaşık bin kişinin bu yüzden yaşamını yitirdiğini gösteriyor.