Petrol
111.48
2.25%
Euro
17.4789
-0.28%
Dolar
16.7545
0.34%
Altın
974.66
0.49%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
325.065
0.09%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Sırbistan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a davet

  Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vucic, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ülkelerinde ağırlamak istediklerini söyledi.
  • AA
  • 29.04.2017 - 00:30
  Sırbistan'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a davet

  Sırbistan dan Cumhurbaşkanı Erdoğan a davet #1

  Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vucic'in Türkiye'nin Belgrad Büyükelçisi Tanju Bilgiçle yaptığı görüşmenin ardından Başbakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Başbakan Vucic'in Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) Sırbistan'da yürüttüğü projeleri desteklediğini belirttiği, ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Sırbistan'a davet ettiği kaydedildi.

  Açıklamada, Türkiye ve Türk halkıyla mevcut ilişkilerin geliştirilmesi temennisinde bulunan Vucic'in, zor zamanlarında Sırbistan'a destek olduğu için Türkiye'ye teşekkür ettiği aktarıldı.

  2 Nisan'daki seçimde cumhurbaşkanı seçilen ve haziran ayı başında görevi devralacak Vucic'in, Sırbistan'ın daha çok Türk yatırımcı çekmek istediğini vurgulayarak, iki ülke arasındaki ticaret hacminin artırılmasını hedeflediklerini söylediği bildirildi.

  "CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I SIRBİSTAN'DA GÖRMEK İSTİYORUZ"

  Görüşmenin ardından açıklamada bulunan Büyükelçi Bilgiç de Başbakan Vucic ile samimi bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirterek, Vucic'in Cumhurbaşkanı Erdoğan'a davetini yinelediğini ve en kısa zamanda kendilerini Sırbistan'da görmek istediklerini ilettiğini söyledi.

  Görüşmede ekonomik iş birliğine de değindiklerini aktaran Bilgiç, Sırp Başbakan'ın Türk ticaret adamlarının özellikle fazla rağbet görmeyen bölgelere yaptıkları yatırımlardan büyük memnuniyet duyduğunu ve bu yatırımların ülke ekonomisi için çok önemli olduğunu söylediğini dile getirdi.

  16 NİSAN İÇİN TEBRİK MESAJI

  TİKA'nın Sırbistan'daki faaliyetlerini de değerlendirdiklerini anlatan Bilgiç, 'Vucic, TİKA'nın bütün Sırbistan'da yaptığı faaliyetlerin son derece faydalı faaliyetler olduğunu, bunlara destek verdiğini söyledi.' ifadelerini kullandı.

  Bilgiç, Sırbistan'ın bölgesel istikrar açısından en önemli ülkelerden biri olduğuna dikkati çekerek, Vucic'e 16 Nisan'daki halk oylamasının ardından gönderdiği tebrik mesajı için teşekkürlerini ilettiğini, ayrıca cumhurbaşkanı seçilmesi dolayısıyla kendisini tebrik ettiğini sözlerine ekledi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir