Petrol
113.51
1.41%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
477.575
-1.52%
21ºC
İstanbul
Bulutlu 21 C

  Slovenya göçmen güzergahını kapatıyor

  Slovenya, göçmenlerin Yunanistan’dan Batı Avrupa’ya geçmek için kullandığı güzergâhı kapatmak amacıyla yeni kısıtlamaları devreye soktu.
  • Ajanslar
  • 09.03.2016 - 11:04
  Slovenya göçmen güzergahını kapatıyor

  Slovenya, sadece bu ülkede iltica başvurusu yapmayı hedefleyen ya da çok açık olarak insani ihtiyaçları bulunan göçmenlerin ülkeye girişine izin verecek. AB üyesi olmayan Sırbistan da tepki olarak Makedonya ve Bulgaristan sınırlarını kapatacağını söyledi.

  Slovenya göçmen güzergahını kapatıyor #1

  YENİ KISITLAMALARA GİDİLECEK

  AB üyesi Slovenya, göçmenler tarafından Almanya ve diğer Kuzey Avrupa ülkelerine ulaşmak için kullanılıyor. Slovenya Başbakanı Miro Cerar Salı günü, Balkan güzergâhının etkin bir şekilde kapatılmakta olduğunu söyledi. Slovenya’nın ardından Sırbistan İçişleri Bakanı da yeni kısıtlamalara gideceklerini belirtti.

  Slovenya göçmen güzergahını kapatıyor #2

  SINIR KONTROLLERİ SIKILAŞTIRILDI

  Aralarında Avusturya, Macaristan ve Slovakya’nın bulunduğu sekiz Schengen üyesi ülke hali hazırda sınır kontrollerini sıkılaştırmış durumda. Bu nedenle binlerce göçmen Yunanistan’a sıkışmış bulunuyor.

  Slovenya göçmen güzergahını kapatıyor #3

  YUNANİSTAN'DAKİ MÜLTECİLER TÜRKİYE'YE GERİ GÖNDERİLECEK

  AB ve Türkiye arasında üzerinde prensipte uzlaşılan anlaşma, Yunanistan’a yasa dışı yollardan varan tüm göçmenlerin Türkiye’ye geri gönderilmesini içeriyor. Geri gönderilen her göçmen için AB de yasal yollardan Türkiye’den bir göçmen kabul edecek.

  Slovenya göçmen güzergahını kapatıyor #4

  AB'NİN EN BÜYÜK GÖÇMEN KRİZİ

  AB, 2. Dünya Savaşı sonrası en büyük göçmen kriziyle karşı karşıya. 7 Mart gecesi ortaya çıkan AB – Türkiye göçmen krizi planı 18 Mart’taki AB zirvesine kadar tartışılacak.

  Slovenya göçmen güzergahını kapatıyor #5

  BİR MİLYONDAN FAZLA GÖÇMEN AB'YE GİRDİ

  Geçen yıl bir milyondan fazla göçmen, deniz yoluyla yasa dışı olarak AB’ye girmişti. Bu kişilerin büyük bölümü iç savaştan kaçan Suriyelilerdi.

  Slovenya göçmen güzergahını kapatıyor #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir