Euro
10.1589
0.18%
Dolar
8.6653
0.21%
Altın
490.36
0.48%
Borsa
1.394
-1.77%
Bitcoin
385.409
-6.08%
28ºC
İstanbul
Güneşli 28 C

  Sperm bankasından doğurduğu çocuğu begenmedi

  Sperm bankasından sarı saçlı mavi gözlü çocuk isteyen kadın, bebeği melez doğunca bankaya dava açtı
  • Haber Merkezi
  • 08.09.2015 - 15:27
  Sperm bankasından doğurduğu çocuğu begenmedi

  ABD'de yaşayan Jennifer Cramblett, eşcinsel bir kadın olarak sperm bankası aracılığıyla anne olmak istedi.

  Beyaz bir kadın olan Cramblett, kendisi gibi beyaz bir çocuk istediği için 380 numarada kayıtlı görülen sarı saçlı, mavi gözlü sperm donörünü seçti. Lakin klinikteki görevli el yazısını yanlış okudu ve Cramblett'a 330 numaradaki Afro-Amerikalı donörün spermi verildi.

  ÇOCUK MELEZ DOĞDU

  Cramblett ve partneri Amanda Zinkon, sarışın çocuk beklerken melez bir çocuğun anneleri oldu. Çift şimdilerde üç yaşında olan Peyton'ı çok sevdiklerini söylese de bu karışıklık için sperm bankasına dava açtı.

  Sperm bankasından doğurduğu çocuğu begenmedi #1

  DIŞLANMAKTAN KORKUYORLAR

  Beyaz bir çevrede yaşayan çift kızlarının, melez olduğu için toplum tarafından dışlanmasından korktuklarını söylüyor. Davada "Küçük kızlarının saçını kesmek genellikle stresli bir olay değildir ama Jennifer için öyle çünkü Peyton tipik bir Afro-Amerikalı saçına sahip. Düzgün bir saç kesimi için Jennifer'ın siyah mahallesine gitmesi gerekiyor." gibi ifadeler yer aldı.

  Sperm bankasından doğurduğu çocuğu begenmedi #2

  Beyazlardan oluşan bir kasabada büyüdüğünü ve üniversiteye gidene kadar siyah bir insanla tanışmadığını söyleyen Cramblett, kızı Peyton'ın okuldaki tek melez çocuk olmasından endişeli. Sperm bankasından özür notu ve para iadesi alan Cramblett, NBC'ye yaptığı açıklamada "Sağlıklı bir çocuğum olduğu için mutluyum ama hesap vermeden bunun onların yanına kalmasına izin vermeyeceğim." diyor.

  Sperm bankasından doğurduğu çocuğu begenmedi #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir