Euro
15.0882
-0.94%
Dolar
13.5192
-0.96%
Altın
777.5830
-1.33%
Borsa
1983
-0.73%
Bitcoin
513.218
1.81%
5ºC
İstanbul
Çok bulutlu 5 C

  Suriyeli muhalifler Takip ve İletişim Komitesi kurdu

  Suriyeli muhalif gruplar, Kahire'de "Milli Ahid Vesikası"nı destekleyecek Takip ve İletişim Komitesi kurdu.
  • 28.08.2012 - 03:07
  Suriyeli muhalifler Takip ve İletişim Komitesi kurdu

  Suriyeli muhalifler Takip ve İletişim Komitesi kurdu #1

  Mısır'ın başkenti Kahire'de bir araya gelen Suriyeli muhalif gruplar, Suriye'nin nasıl şekilleneceğini içeren ''Milli Ahid Vesikası''nı desteklemek amacıyla Takip ve İletişim Komitesi kurulduğunu duyurdu.

  Komite, ayrıca Özgür Suriye Ordusu, sivil devrim hareketleri, Arap basını ve uluslararası basınla iletişim halinde olabilmek için çalışma grupları kurduğunu açıkladı.

  Komite ile ilgili yapılan açıklamada, yeni oluşumun Suriyeli muhalifler arasındaki anlaşmazlıkların giderilmesi yönünde çaba harcayacağı belirtildi. Komitenin ilk olarak ise Arap Birliği gözetiminde Genişletilmiş Suriyeli Muhalifler Toplantısı düzenleyeceği bildirildi.

  Takip ve İletişim Komitesi'nin kuruluşu ile ilgili açıklama yapan Arap Birliği Genel Sekreteri Nebil Arabi, ''Komite muhalif gruplar arasında iletişimi sağlayarak önemli bir görevi yerine getirecek'' dedi. Komiteyi öven Arabi, komitenin yardım ve desteği hakettiğini söyledi.

  Takip ve İletişim Komitesi'nde yer alan gruplar ise şöyle: Suriye Ulusal Konseyi, Kürt Ulusal Konseyi, Demokratik Forum, Özgür Suriye Ordusu, Yüksek Askeri Konsey, Suriye Demokratik Türkmen Hareketi, Ulusal Blok, Suriye Devrimi Genel Heyeti, Suriye Devrimci Birliği, Ulusal Değişim Hareketi, İşadamları Konseyi, Suriye'ye Destek Grubu, Vatandaşlık Hareketi ve Laik-Demokratik Koalisyon.


  Görüş Bildir