Suriyeli muhaliflerden çekildik açıklaması

Suriyeli muhaliflerden çekildik açıklaması

Suriye ordusunun Halep'e yönelik başlattığı saldırı ikinci gününde de yoğun biçimde devam ediyor. Halep'in kuzeyinden kente uzanan bağlantıları kesmek isteyen ordu birlikleri, kent merkezine 40 km mesafedeki Tel Rifat ve Hraytan köylerine yöenlik yoğun bombardıman düzenledi. Bombardımana uçak ve tankların da katıldığı bildirildi.

"ÇEKİLDİK"

Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) ise Halep 'te en yoğun çatışmaların yaşandığı Selahadin mahallesinin bazı bölgelerinden çekildiklerini açıkladı. ÖSO komutanlarından Ebu Ali , mahalledki ön cephe konumundaki iki caddeden çekildiklerini ancak yeniden saldırmak için toplandıklarını söyledi. İngiliz Guardian gazetesi ise, bölgedeki muhabirine dayanarak Özgür Suriye Ordusu'nun, Salahaddin mahallesindeki tüm askeri unsurlarını çektiğini belirtti.

TÜRKİYE SINIRINDA ÇATIŞMALAR

Suriye ordusunun kontrolündeki Kesep Sınır Kapısı mevkisinde de Suriye ordusu ile muhalifler arasında gece boyu çatışmalar yaşandı. Sabah saatlerine kadar süren çatışmalar nedeniyle Yayladağı Sınır Kapısı'ndaki giriş çıkışlar durma noktasına geldi.