Petrol
97.31
-0.86%
Euro
18.4147
0.07%
Dolar
17.9512
0.11%
Altın
1.036
-0.29%
Borsa
2864
0.00%
Bitcoin
446.102
1.07%
23ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 23 C

  Süslü bisikletler ve kadınlar sokakları renklendirdi

  Manisa'da günlük yaşamda bisiklet kullanımı ve toplumda kadın-erkek eşitliğine dikkat çekmek amacıyla yüzlerce kadın pedal çevirdi.
  • DHA
  • 24.09.2017 - 13:30
  Süslü bisikletler ve kadınlar sokakları renklendirdi

  Manisa'da günlük yaşamda bisiklet kullanımı ve toplumda kadın-erkek eşitliğine dikkat çekmek amacıyla yüzlerce kadın hem kendileri hem bisikletlerini süsleyerek kent merkezinde bisiklet turu attı.

  Süslü bisikletler ve kadınlar sokakları renklendirdi #1

  BİSİKLETLER SÜSLENDİ, SÜSLÜ KADINLAR PEDAL ÇEVİRDİ

  Süslenerek Şehzadeler İlçesi Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan kadınlar aynı zamanda süsledikleri bisikletlerliyle renkli görüntüler oluşturdu. Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Manisa Organizasyonu tarafından bisiklet kullanımına ve toplumda kadın erkek eşikliğine dikkat çekmek amacıyla düzenlediği bisiklet turuna kimi kadınlar eşiyle kimi kadınlarda çocuklarıyla katılmayı tercih etti.

  Süslü bisikletler ve kadınlar sokakları renklendirdi VİDEO

  Süslü bisikletler ve kadınlar sokakları renklendirdi #2

  Süslü bisikletler ve kadınlar sokakları renklendirdi #3

  "ÇEVRE DOSTU ARAÇ BİSİKLET"

  Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Manisa Organizasyonu adına açıklama yapan Özlem Şahin, etkinliğin esas amacının bisiklet kullanımını kentsel yaşamın bir parçası haline getirmek olduğunu söyledi. Şahin, şöyle dedi:

  "Bisiklet çevreyi kirletmeyen, doğa dostu ulaşım aracıdır. Bisiklet, yoğun kent trafiğine çözüm olabilir ve bir ulaşım aracı olarak algılanmalıdır. Eğer uygun bisiklet politikaları ve yolları olursa işe veya ulaşacağımız yere rahatlıkla bisikletle gidebiliriz."

  Süslü Kadınlar pedal çevirdi- FOTO GALERİ

  Süslü bisikletler ve kadınlar sokakları renklendirdi #4

  Süslü bisikletler ve kadınlar sokakları renklendirdi #5

  KADIN ERKEK EŞİTLİĞİNE DİKKAT ÇEKMEK İÇİN BİSİKLETE BİNDİLER

  Şahin, etkinliğin bir başka amacının ise, toplumda kadın-erkek eşitliğine dikkat çekmek olduğunu ifade ederek, bisiklet kullanarak kadınların yollarda özgür olması gerektiğini ve bisikleti şehirde rahatça kullanması gerektiğini kaydetti. Şahin'in açıklamasının ardından yaklaşık 200 kadın ile 100 erkek süslü bisikletler eşliğinde Cumhuriyet Meydanı'ndan Yunusemre İlçesi'ndeki Kent Ormanı'na kadar yaklaşık 15 kilometre pedal çevirdi.

  Süslü bisikletler ve kadınlar sokakları renklendirdi #6


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir