Petrol
109.23
0.02%
Euro
17.4992
-0.16%
Dolar
16.6923
-0.04%
Altın
970.53
0.06%
Borsa
2405
0.14%
Bitcoin
318.254
-6.68%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Suudi Arabistan'dan Asya'ya yatırım

  KPMG, Suudi Arabistan’ın, uzun vadede Asya’nın artan petrol talebini karşılamak için bölgede yatırım planları yaptığını bildirdi.
  • DHA
  • 06.04.2017 - 16:17
  Suudi Arabistan'dan Asya'ya yatırım

  Suudi Arabistan dan Asya ya yatırım #1

  Uluslararası vergi, denetim ve danışmanlık şirketi KPMG'nin Türkiye bürosundan yapılan açıklamada, Suudi arabistan’ın Asya’daki pazar payını korumak için harekete geçtiği ve Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el-Suud’un bölge ülkelerine yaptığı ziyaretlerin de "tarihi açılım" olarak yorumlandığı belirtildi.

  ASYALI MÜŞTERİLERİN VADELERİ UZATILDI

  Asya pazarına yönelik sıkı bir rekabetin yaşandığı vurgulanan açıklamada, Saudi Aramco'nun Hindistan'da rafineri projelerinde varlık satın alma ve uzun vadede yatırım yapma arayışlarını sürdüğüne ve Suudi Arabistan'ın mevcut Asyalı müşterilerle olan sözleşmelerinin vadelerini uzattığına işaret edildi.

  İLK PROJE FAALİYETE GEÇTİ

  Suudi Arabistan'ın petrol ve doğalgaz şirketi Saudi Aramco'nun, Asya pazarında dağıtım ve satış varlıklarına ortak olmayı hedeflediği kaydedilen açıklamada, "Suudi Arabistan bir yandan Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü'nün üretim kısıntısına uyum gösterirken diğer yandan uzun vadede Asya’nın artan talebini karşılamak üzere uzun vadeli yatırım planları yapıyor. Bölgeye yaklaşımın ilk sonucu Malezya ulusal petrol şirketi Petronas ile Aramco’nun rafineri ve petrokimya entegre merkezi inşası çerçevesinde imza attıkları 7 milyar dolarlık yatırım anlaşması oldu. Aramco bu anlaşmayla, Güneydoğu Asya'da ilk projesini faaliyete geçirdi." ifadelerine yer verildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir