Euro
14.7713
2.09%
Dolar
12.9876
1.34%
Altın
748.19
1.79%
Borsa
1.806
-0.18%
Bitcoin
729.539
0.08%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 16 C
  Süveyş Kanalı'na oturan geminin sahibi özür diledi

  Süveyş Kanalı'na oturan geminin sahibi özür diledi

  Süveyş Kanalı'nda deniz trafiğinin durmasına neden olan yük gemisinin sahibi Japon firma, geminin yeniden yüzdürülmesine yönelik "güçlüklerle karşılaşıldığını" bildirdi.
  • AA
  • 26.03.2021 - 08:01
  • Güncelleme : 26.03.2021 - 08:07

  Shoe Kisen'in sahibi olduğu ve Tayvanlı "Evergreen" firmasınca işletilen 400 metre uzunluğundaki "The Ever Given" isimli yük gemisi 24 Mart'ta kanal yolunda yakalandığı kum fırtınası sonrası rotadan çıkıp, kıyıya çarparak kanalda sıkışıp kalmıştı.

  GEMİNİN SAHİBİ ÖZÜR DİLEDİ

  Yük gemisinin sahibi Shoei Kisen, geminin Mısır'daki Süveyş Kanalı'nda karaya oturması sonucu, seyrüseferin aksamasından doğrudan etkilenen gemilerin operatörlerinden özür diledi.

  Geminin yeniden yüzdürülmesine yönelik girişimlerin "zorluklarla karşılaştığını" kabul eden Japon firma, yerel otoriteler ile geminin operatörü firmanın iş birliği halinde tüm çabanın gösterileceğini bildirdi.

  Süveyş Kanalı na oturan geminin sahibi özür diledi #1

  ÇOK SAYIDA HAFRİYAT MAKİNESİ ÇABA GÖSTERİYOR

  Kamu yayıncısı NHK'nın haberine göre çok sayıda çekici römorkör ile hafriyat makinesı, geminin oturduğu bölgeden hareket ettirilerek yeniden seyrine dönmesi için çaba gösteriyor.

  Japonya'nın en büyük tersanelerinden kabul edilen Ehime eyaletindeki Imabari Shipbuilding tarafından 2018'de üretilen "The Ever Given" gemisinin Çin'den yola çıkarak Hollanda'ya gitmekte olduğu öğrenilmişti.

  Her yıl yaklaşık 18 bin geminin geçtiği, Asya ve Avrupa arasında ticari gemilerin en önemli güzergahlarından Süveyş Kanalı, dünyanın en önemli su yollarından biri olarak gösteriliyor.

  Süveyş Kanalı'na oturan geminin sahibi özür diledi İZLE

  Süveyş Kanalı na oturan geminin sahibi özür diledi #2

  Süveyş Kanalı na oturan geminin sahibi özür diledi #3

  Süveyş Kanalı tıkandı, dünya ticaretinin yüzde 10'u durdu / HABERİ İÇİN TIKLAYIN

  Süveyş Kanalı na oturan geminin sahibi özür diledi #4

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir