Euro
9.6725
0.69%
Dolar
8.0578
0.63%
Altın
460.49
1.36%
Borsa
1.408
0.03%
Bitcoin
492.278
-0.80%
11ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 11 C

  TIME dergisi dünyada en etkili 100 kişiyi seçti

  TIME dergisi 2015 yılında "Dünyanın en etkili 100 kişisi"nin listesini açıkladı.
  • 17.04.2015 - 02:31
  TIME dergisi dünyada en etkili 100 kişiyi seçti

  time

  TIME dergisinin her yıl geleneksel olarak açıkladığı "En Etkili 100 Kişi" listesinde, bu yıl sıralama yerine 5 ayrı kategoride yapılan değerlendirmeler öne çıktı.

  KARDASHİAN VE EŞİ LİSTEDE

  Kim Kardashian ve eşi Kanye West'in de kendisine yer bulduğu listede yer alan isimler, "devler", "öncüler", "sanatçılar", "liderler" ve "ikonlar" olarak kategorilere ayrıldı.

  LİDERLER LİSTESİ

  Liderler listesinde ABD Başkanı Barack Obama, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Francis ve eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton gibi isimlere yer verildi.

  BİRİNCİ YOK

  TIME'ın listesinde bu yıl Türkiye'den herhangi bir isim yer almazken, liderler listesinde sıralama yapılmaması, birinci sıradaki yerine kesin olarak bakılan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e destek vermeme çabası olarak yorumlandı.

  LİSTEYE GİRENLERLE İLGİLİ TANITICI MAKALELER

  Dergide listeye girenlerle ilgili tanıtıcı makaleleri ise yine ünlü isimler yazdı. HindistanBaşbakanı Narendra hakkındaki yazıyı Obama kaleme aldı. Obama, "Narendra Washington'a geldiğinde birlikte Dr. Martin Luther King Jr.'un anıtını ziyaret ettik. King veGandhi'nin öğretilerini ve ülkelerimizdeki inanç ve köken farklılıklarının nasıl korumamız gereken bir güç olduğunu ele aldık" dedi. Merkel hakkındaki makaleyi ise Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko yazdı. Poroşenko, Merkel'in Ukrayna krizi konusundaki çabalarını övdü.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir