Petrol
105.66
4.94%
Euro
17.6029
0.31%
Dolar
17.294
0.46%
Altın
968.6
0.61%
Borsa
2426
0.72%
Bitcoin
361.541
3.43%
27ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 27 C

  Trump, Bolton'ın kitabının yayınlanmaması için dava açtı

  ABD Adalet Bakanlığı, kitabın yayınlanmaması için Bolton'ın kendi inisiyatifini kullanması gerektiğini vurguladı.
  • AA
  • 17.06.2020 - 08:34
  Trump, Bolton'ın kitabının yayınlanmaması için dava açtı

  ABD Başkanı Donald Trump ile eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton arasında ipler gerildi. Gerilimin kaynağı bu kez bir kitap...

  ABD Adalet Bakanlığı tarafından Washington DC Bölge Mahkemesi'nde açılan davada, Bolton'ın kitabının, "ulusal güvenliği tehlikeye atabilecek derecede devletin gizli bilgilerini içerdiği" belirtildi.

  John Bolton'ın kitabının, hükümetin kitap üzerindeki incelemesi bittikten ve gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra yayınlanması gerektiği vurgulanan metinde, kitabın yayınlanmaması için Bolton'ın da kendi inisiyatifini kullanması gerektiği belirtildi.

  TRUMP "MAHKEME" İMASINDA BULUNDU

  ABD Başkanı Trump, pazartesi günü kitaba yönelik yaptığı açıklamada, kitapla ilgili suçlamada bulunup bulunmama kararını Adalet Bakanı William Barr'ın vereceğini, ancak meselenin eninde sonunda yargıya intikal edeceğini ima etmişti

  Trump, "Ne olacağını göreceğiz. Yakında mahkemeye çıkacaklar." ifadesini kullanmıştı.

  Trump, Bolton ın kitabının yayınlanmaması için dava açtı #1

  YAYIN TARİHİ İKİ KEZ ERTELENDİ

  Bolton'ın mart ayında yayınlanması planlanan, ancak yayın tarihi iki kez ertelenen "The Room Where It Happened: A White House Memoir (Olduğu Oda: Bir Beyaz Saray Anısı)" adlı kitabının, gelecek hafta Simon&Schuster Yayınevi tarafından piyasaya sürülmesi bekleniyor.

  Kitapta sadece yeniden seçilmeye odaklanan Trump'ın rastgele, bazen tehlikeli kararlar aldığından, Çin, Rusya, Ukrayna, Kuzey Kore, İran, İngiltere, Fransa ve Almanya gibi müttefikler ve düşmanlara yaklaşımından bahsedildiği belirtiliyor.

  Trump, Bolton ın kitabının yayınlanmaması için dava açtı #2

  TRUMP İLE BOLTON ARASINDA KİTAP GERİLİMİ

  Donald Trump, Bolton'ı, gizli tutulması gereken içerik bulunmadığından emin olmak amacıyla kitabı yayınlanmadan önce gözden geçirmeyi tamamlamamakla suçlamıştı.

  John Bolton'ın avukatı Chuck Cooper ise müvekkilinin gizli bilgiyi yayınlamaktan kaçınmak için Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi uzmanlarıyla aylarca titizlikle çalıştığını söylemişti.

  Trump, Bolton ın kitabının yayınlanmaması için dava açtı #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir