Dolar
7.9671
0.3691%
Euro
9.4492
0.6143%
Altın
1901.9
-0.1155%
Borsa
1190.63
-0.6417%
G. Altın
487.203
0.2495%
Bitcoin
102982.54
-0.5434%
18ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 18 C
  Trump, cumartesi ve pazar günü miting yapmak istediğini söyledi

  Trump, cumartesi ve pazar günü miting yapmak istediğini söyledi

  Koronavirüs tedavisi devam eden Donald Trump, doktorunun "Cumartesi işe dönmesini bekliyorum" sözü üzerine miting yapmak istediğini açıkladı.
  • AA
  • 09.10.2020 - 06:53
  • Güncelleme : 09.10.2020 - 06:53

  Koronavirüs tedavisine Beyaz Saray'da devam eden ABD Başkanı Donald Trump, Fox televizyonunda yayınlanan Sean Hannity Show'a telefon ile bağlanarak değerlendirmelerde bulundu.

  "MİTİNG YAPMAK İSTİYORUM"

  Trump, kendisini gayet iyi hissettiğini vurgulayarak, seçimler için kritik iki eyalet olan Florida ve Pennsylvania konusunda, "Planlanabilirse, cumartesi akşamı Florida'da, pazar akşamı da Pennsylvania'da miting yapmak istiyorum." diye konuştu.

  Trump, cumartesi ve pazar günü miting yapmak istediğini söyledi #1

  "SANAL ORTAMDA YAPILACAK BİR TARTIŞMAYA KATILMAM"

  Başkanlık Tartışmaları Komisyonu'nun (CPD), Trump ve Demokrat rakibi Joe Biden'ın 15 Ekim'de yapacağı canlı yayın tartışmasını sanal ortama taşımasına da tepki gösteren Trump, "Ben sanal ortamda yapılacak bir tartışmaya katılmam." dedi.

  Trump, Biden'a da "Hadi Joe, hadi tartışmayı yüz yüze yapalım." çağrısında bulundu.

  Hannity'nin "Kovid-19 testiniz negatif çıktı mı?" şeklindeki ısrarlı sorusu üzerine Trump, "Yarın tekrar Kovid-19 testi yaptıracağım. Sürekli test yapmak için bir nedeni yok. Ancak doktorlar en son vücudumda çok az enfeksiyon ve virüs buldu." ifadesini kullandı.

  Trump'ın yayın esnasında iki kes sesinin kısılması ve boğazını temizleyerek konuşmaya devam etmesi ise dikkati çekti.

  Trump, cumartesi ve pazar günü miting yapmak istediğini söyledi #2

  "CUMARTESİ GÜNÜ KAMUSAL İŞLERİNE DÖNMESİNİ BEKLİYORUM"

  Beyaz Saray, Trump'ın Doktoru Sean Conley'in koronavirüs tedavisine Beyaz Saray'da devam eden Trump'ın son sağlık durumuna ilişkin hazırladığı notu basınla paylaştı.

  Trump'ın nabzının, tansiyonunun, solunum hızının ve kalp atım hızına dair verileri de paylaşan Conley, "Eve döndüğünden bu yana Trump'ın fiziki durumu stabil kaldı ve hastalığın ilerlediğine dair bir belirti göstermedi." bilgisini paylaştı.

  Conley, Trump'ın tedaviye gayet iyi cevap verdiğini ve verilen ilaçların herhangi bir yan etki göstermediğini vurgulayarak, "Cumartesi günü, Trump'a Kovid-19 tanısı konulalı 10 gün olacak. Sağlık ekibinin uyguladığı ileri seviyeli tanıların ilerlemesine baktığım zaman, cumartesi günü Trump'ın güvenli bir biçimde kamusal işlerine dönmesini bekliyorum." ifadesini kullandı.

  Trump, cumartesi ve pazar günü miting yapmak istediğini söyledi #3

  Görüş Bildir