Petrol
78.14
-1.52%
Euro
19.5995
0.45%
Dolar
18.6391
0.02%
Altın
1.071
0.98%
Borsa
4827
-3.46%
Bitcoin
317.790
-1.07%
11ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 11 C
  Hollywood dünyası Trump'ı istemiyordu

  Hollywood dünyası Trump'ı istemiyordu

  ABD'nin yeni Başkanı Trump, söylemleri nedeniyle birçok ünlü ve siyasetçinin eleştiri oklarının ve hakarete varan sözlerinin hedefi oldu.
  • 10.11.2016 - 13:36

  Başkanlık ihtimali, kıdemli siyasetçiler tarafından "endişe verici, ulusal felaket, ciddi tehdit" olarak nitelendirilen Trump, sanat çevreleri tarafından da kıyasıya eleştirilmiş, Alman Nazi lideri Adolf Hitler ile kıyaslanmıştı.

  HOLLYWOOD ÜNLÜLERİNDEN TEPKİ YAĞMIŞTI

  Katıldığı bir televizyon programında, "Trump seçilirse dünyanın sonu gelmiş demektir." diyen Hollywood'un ünlü aktrislerinden Jennifer Lawrence, başka bir program da Trump'a açıkça küfretmişti.

  STEPHEN KİNG BİLE TEPKİLİYDİ

  Yazar Stephen King de Washington Post gazetesine verdiği mülakatta, "Trump'ın başkanlığı, beni her şeyden daha çok korkutur." ifadesini kullanmıştı. King, Cumhuriyetçileri, Trump'ı aday gösterme sürecinde de sosyal medyada, "Tebrikler Cumhuriyetçiler! 3 yaşında bir çocuğun ılımlılığına sahip, hassas bir ırkçıyı aday göstermek üzeresiniz." sözleriyle eleştirmişti.

  "JÜPİTER'E TAŞINIRIM" DİYEN OYUNCU VARDI

  Amerikalı şarkıcı ve oyuncu Cher de Trump'ın başkan seçilmesi durumunda çareyi Jüpiter'e taşınmakta bulacağını açıklamıştı. Trump'ın seçim yarışından zaferle çıkmasının ardından da Cher, Twitter'da yaptığı paylaşımda, üzerinden, yeni dönemi 1930'ların Nazi Almanyası ile kıyasladı.

  Cher, "Kazansa bile hala olduğu şey olmaya devam edecek. İntikamcı ve korkak! Almanya'nın 30'larda olduğu gibi. Öfke ve hiddet, Amerikan değerlerimizi tüketti." ifadesini kullandı.

  TRUMP'I CİDDİYE ALMAK ÇILGINCA

  Aktör Ben Stiller da Trump'ı eleştiren oyuncular arasında yer almıştı. Trump'ı, "Çıplak Silah" filmindeki kötü adam karakterine benzeten Stiller, "Ben onu ciddiye almıyorum ama bazı insanların onu ciddiye aldığını görüyorum. Bu çok çılgınca geliyor." görüşünü paylaşmıştı.

  Dünya çapında üne kavuşan ve kitapları filme uyarlanan Harry Potter serisinin İngiliz yazarı J.K. Rowling de Trump için, "O Voldemort'tan bile daha kötü" benzetmesinde bulunmuştu.

  GEORGE CLOONEY'DEN TRUMP'A: FIRSATÇIYDI, IRKÇI OLDU

  Amerikalı aktör George Clooney de Trump için, "O sadece fırsatçı bir adamdı. Şimdi ise onun ırkçı ve yabancı düşmanı olduğunu görüyoruz." açıklamasında bulunmuştu.

  JOHNNY DEPP TRUMP'A "ŞIMARIK ÇOCUK" DEMİŞTİ

  Oyuncu Johnny Depp de sene başında ayrımcı söylemleriyle gündeme gelen Trump'ı canlandırdığı bir kısa film çekmişti. Depp, Trump'ı "şımarık bir çocuk" olarak nitelendirmişti.

  "PERVASIZ, APTAL, DOMUZ, KÖPEK, SERSERİ"

  ABD yönetiminin, 4 yıllığına bir numaralı adamı olacak Trump'a en ağır eleştiri Oscar ödüllü aktör Robert De Niro'dan gelmişti. De Niro, ABD başkanlık seçimlerinde oy kullanmayı teşvik için yer aldığı videoda, Trump'ın ne söylediğini bilmediğini ileri sürerek "İnsanların yüzüne nasıl yumruk atmak istediği hakkında mı konuşuyor? Tamam, onun yüzüne yumruk atmak isterdim." demişti. Trump için "pervasız aptal, domuz, köpek, serseri" gibi ifadeler kullanan De Niro, konuşmasında ABD'yi yönetebilecek kişinin Trump olmadığını öne sürmüştü.

  Hollywood dünyası Trump ı istemiyordu #1


  Görüş Bildir