Euro
10.176
0.15%
Dolar
8.6612
-0.04%
Altın
491.45
-0.03%
Borsa
1.392
-1.94%
Bitcoin
381.385
-7.34%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C

  Trump taraftarları ve karşıtları tartıştı

  Emlak zengini Donald Trump'ın California'daki mitinginde kavga çıktı.
  • 29.04.2016 - 14:12
  Trump taraftarları ve karşıtları tartıştı

  ABD'de Cumhuriyetçi başkan adaylarından milyarder iş adamı Donald Trump'ın California'daki mitingini protesto eden yüzlerce eylemciyle miting için toplanan Trump destekçileri arasında arbede çıktı.

  Trump taraftarları ve karşıtları tartıştı #1

  Costa Mesa'daki miting binasının önünde toplanan gruplar, trafiği tıkadı ve çıkan arbede esnasında bir polis arabasının camları kırıldı. Gösteriye müdahale eden polis, 20 kişiyi gözaltına aldı. Trump'ın konuştuğu Pacific amfi tiyatrosu 18 bin kişi kapasitesini doldururken mitinge katılmak isteyen yüzlerce kişi kapıdan çevrildi.

  TARTIŞMA ÇIKTI

  Miting sırasında Trump'ın destekçileri ve eylemciler arasında ateşli tartışmalar çıktı. Destekçilerin dışarıda "O duvarı yap! O duvarı yap!" diye bağırdığı duyuldu.

  Trump taraftarları ve karşıtları tartıştı #2

  Trump ülkeye yasadışı geçişleri engellemek için ABD ile Meksika arasında uzun bir duvar inşa edeceği, duvarın masraflarını da Meksika hükümetine ödetme vaadinde bulunuyor.

  CAMLAR PARÇALANDI

  Atlı polislerin de dahil olduğu güvenlik önlemlerinde görevliler iki grubu birbirinden ayırmaya çalıştı. BBC'nin Los Angeles muhabiri James Cook bazı eylemcilerin polise taş attığının, bazılarının polis arabasına çıktığının ve camlarını parçaladığının görüldüğünü bildirdi.

  Trump taraftarları ve karşıtları tartıştı #3

  CALİFORNİA'DAKİ SEÇİMLER 7 HAZİRAN'DA

  Göstericiler yerel saatle 23:00'da dağıldı. Kasım'daki başkanlık seçiminde seçilirse milyonlarca yasadışı göçmeni sınırdışı edeceğini söyleyen Trump'a, California'da özellikle Latin kökenli göçmenler karşı çıkıyor.

  Cumhuriyetçi Parti için adaylık sürecinde büyük önem taşıyan California eyaletindeki ön seçimler 7 Haziran'da yapılacak.

  Trump taraftarları ve karşıtları tartıştı #4

  ADAYLARIN İLERİSİNDE

  Trump'ın kampanyası sırasında 11 Mart'ta Chicago'daki Illinois Üniversitesi'nde destekçileri ve eylemciler arasında şiddet olayları çıkmasının ardından miting iptal edilmişti. Donald Trump delege desteği açısından diğer aday adayları Teksas Senatörü Ted Cruz ve Ohio valisi John Kasich'in çok ilerisinde. Demokrat Parti aday adayları arasında ise Hillar Clinton Bernie Sanders'ın önünde.

  Trump taraftarları ve karşıtları tartıştı #5

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir