Euro
11.1385
0.01%
Dolar
9.5893
0.05%
Altın
557.41
0.08%
Borsa
1.493
0.88%
Bitcoin
604.064
1.18%
11ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 11 C

  Trump'ın azil sürecine Pelosi karşı çıktı

  Temsilciler Meclisi'nin Demokrat Partili Başkanı Pelosi, Trump'ın 'gayrimeşru Başkan olduğu' iddası için hazırlanan yasaya karşı çıktı.
  • Haber Merkezi
  • 14.03.2019 - 12:11
  Trump'ın azil sürecine Pelosi karşı çıktı

  Demokrat Parti'nin bazı yetkililerinden yükselen sesler, Trump'ın ABD başkanlığını tehlikeye atacak cinsten. Hatta Trump'ın 'gayrimeşru Başkan olduğu', 'azledilmesi için yasal temelinin oluşması gerektiği' gibi ifadeler kulislerde dolaşır oldu.

  Trump ın azil sürecine Pelosi karşı çıktı #1

  O BUNA DEĞMEZ

  Temsilciler Meclisi'nin Demokrat Partili Başkanı Pelosi, ABD Başkanı Donald Trump için dolaşan karar hakkında açıklamalarda bulundu. Washington Post'a röportaj veren Pelosi, "Azil ülkeyi o kadar bölücü ki, çok mecbur kalmadıkça, çok karşı konulmaz olmadıkça ve her iki parti tarafından talep edilmedikçe, bence o yola girmemeliyiz, çünkü ülkeyi böler. Ve o (Trump) da buna değmez." diyerek adeta Trump için sarf edilen iddiaları püskürttü.

  Trump ın azil sürecine Pelosi karşı çıktı #2

  BEN YANLIŞ BİR ŞEY YAPMADIM

  "Ama herkes şu ufak olguyu hatırlamalı ki, ben yanlış hiçbir şey yapmadım, ekonomi ve işsizlik en iyi düzeylerde, ordu ve gazilerin durumu şahane ve daha pek çok başarı var." diye devam eden Trump, "Pek çoklarına göre tarihteki en başarılı ilk iki yıla sahip Başkan'ı hele de yanlış hiçbir şey yapmamışken nasıl azledersiniz? Azil 'ağır suçlar ve kabahatlar' içindir." diye çıkıştı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir