Euro
10.0987
-0.08%
Dolar
8.5204
0.01%
Altın
494.8
0.12%
Borsa
1.432
1.27%
Bitcoin
343.227
2.56%
27ºC
İstanbul
Açık 27 C
  Trump'ın gündeminde yeni bir güvenlik uygulaması daha

  Trump'ın gündeminde yeni bir güvenlik uygulaması daha

  Trump'a göçmenlerle ilgili kararnamesi yüzünden tepkiler sürerken, ABD basınında yeni bir iddia konuşuluyor.
  • AA
  • 30.01.2017 - 00:14

  Trump ın gündeminde yeni bir güvenlik uygulaması daha #1

  Beyaz Saray'ın, ABD'ye yasal yollarla giren ziyaretçilerden kullandıkları ve ziyaret ettikleri internet sayfaları, sosyal medya paylaşımları ve cep telefonlarındaki kişileri Amerikalı güvenlik yetkilileri ile paylaşmalarını istemesinin tartışıldığı belirtildi.

  "TRUMP KARARLI"

  Amerikan medyasında yer alan haberlere göre, Beyaz Saray Siyasi Direktörü Stephen Miller; Dışişleri Bakanlığı, Gümrük ve Sınır Koruma Başkanlığı (CPB), İç Güvenlik Bakanlığı gibi birimlere, Başkan Trump'ın bu kararnameyi uygulamaya kesin kararlı olduğunu ve kamuoyunun yoğun destek verdiğini iletti.

  Miller ilgili birimlerden, protestolara, televizyonlarda uygulamaya karşı çıkan seslere kulak vermemelerini istedi.

  "BÜTÜN BİLGİLER PAYLAŞILACAK"

  Stephen Miller, Beyaz Saray yetkililerinin, ABD'ye giriş yapmak isteyen kişilerden kullandıkları ve ziyaret ettikleri tüm internet sayfaları ve sosyal medya hesaplarında yaptıkları paylaşımları ve cep telefonlarındaki kontaklarını paylaşmalarının istenmesi olasılığını tartıştığını söyledi.

  ÜLKEDE KARGAŞAYA YOL AÇTI

  ABD Başkanı Donald Trump'ın, başkanlık yetkisini kullanarak ülkeye gelen kişilere engelleme çıkartan kararname, gümrük ve sınır kapılarında kargaşalar yaşanmasına yol açmıştı.

  Trump ın gündeminde yeni bir güvenlik uygulaması daha #2

  TRUMP KENDİNİ SAVUNDU

  Öte yandan Trump, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, yedi Müslüman ülkeye geçici olarak vize ve iltica yasağı getirme kararını savundu.

  "EN ÜST DÜZEY SINIR DENETİMİNE İHTİYAÇ VAR"

  Trump, Twitter mesajında "Ülkemizin güçlü sınırlara ve en üst düzey sınır denetimine ihtiyacı var. Hemen. Avrupa'da ve dünyada neler olduğuna bakın, ne korkunç bir kargaşa!" diye yazarak yasaklama kararnamesinin arkasında olduğunu ortaya koydu.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir