Petrol
114.24
2.81%
Euro
17.5667
0.56%
Dolar
16.3528
-0.07%
Altın
973.04
-0.18%
Borsa
2451
0.00%
Bitcoin
488.881
0.39%
24ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 24 C
  Hillary Clinton'un Gülen'e yakın bağları

  Hillary Clinton'un Gülen'e yakın bağları

  Trump'ın danışmanı Hillary Clinton'un Gülen'le olan bağlarının tehlikesine dikkat çekiyor. Bazı ABD'li medya kuruluşları da aynı görüşte.
  • 29.07.2016 - 10:26

  Hillary Clinton un Gülen e yakın bağları #1

  8 Kasım’da yapılacak ABD Başkanlık seçiminde Cumhuriyetçi Parti’nin adayı Donald Trump’ın siyasi danışmanı Peter Navarro, National Interest sitesinde yazdığı makalede Gülen cemaatinin Demokrat Parti’nin başkan adayı Hillary Clinton’a kampanyasına destek verdiği iddialarını gündeme getirdi.

   


   

  AYRINTI: Amerikalı siyaset dergisi frontpagemag, Hillary Clinton'un FETÖ terör örgütünün ele başı Gülen'le olan ilişkisini şöyle tanımlıyor: "Demokratik adayın 'Türk Humeyni'ye' yakın bağları

  Hillary Clinton un Gülen e yakın bağları #2

   


   

  "HİLLARY'NİN GÜLEN BAĞLANTISI ALARM VERİCİ"

  Navarro, “Hillary’nin Türkiye’deki darbeyi (darbe girişimini) desteklemekle suçlanan gizemli İslami din adamıyla bağları” başlıklı yazısında “Eğer Gülen karşıtlarına inanırsak, Gülen ABD’ye karşı gizli ya da kültürel cihat tehdidi oluştururken, Türkiye’deki demokrasiye ve istikrara karşı da bir dış tehdit. Bu nedenle Hillary’nin potansiyel Gülenci finansal bağlantısı oldukça alarm verici” ifadelerini kullandı.

  "TÜRKİYE'Yİ RUSYA'YA İTEBİLİR"

  Trump’ın danışmanı Navarro, bu durumun Hillary Clinton başkan seçilirse sorunlar oluşturacağını ifade ederken, şöyle devam etti:

  “Eğer Clintonlara Gülenci maddi destek iddiaları doğruysa, Hillary Clinton, Gülen’i Türkiye’ye iade edebilir mi? Eğer etmezse ve Gülen gerçekten Türk hükümetini devirmeye çalışıyorsa, bu durumda Hillary, kilit konumdaki bir NATO müttefikinde istikrarsızlık ve şiddetin suç ortağı olmaz mı?”

  Navarro, “Gülenciler Clinton’a yozlaşmış kancalarını gerçekten atarsa, (Başkan seçildiği takdirde) Clinton, Erdoğan’ı devirmek için bir darbeye yardım eder mi? Erdoğan kesinlikle böyle düşünebilir ve Erdoğan’ın taşıdığı bu şüphe ya da paranoya Türkiye-ABD ilişkilerini zehirlemek için yeterli olabilir ve bu da Erdoğan’ı Rusya’nın kollarına itebilir” dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir