Euro
13.9626
-0.33%
Dolar
12.3698
0.01%
Altın
711.94
-0.16%
Borsa
1.776
0%
Bitcoin
721.223
0.92%
18ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 18 C

  Trump'tan Rus internet korsanlarına Clinton çağrısı

  ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Trump, Rus hackerlara Demokrat Parti'nin adayı Clinton'ın kayıp e-postlarını bulma çağrısı yaptı.
  • AA
  • 28.07.2016 - 03:10
  Trump'tan Rus internet korsanlarına Clinton çağrısı

  ABD Başkanlık yarışı gün geçtikçe hızlanırken, Cumhuriyetçi Parti'nin adayı Trump, rakibi Clinton'a en fazla yüklendiği konulardan biri olan silinmiş e-postaları bugün de gündeme getirdi.

  Hillary Clinton'un Demokrat Parti'nin başkan adaylığının resmileşmesinin ve ülkedeki Rus istihbaratının Demokratik Ulusal Komitesi'nin bilgisayar sunucularını 'hack'lediğine ilişkin haberlerin ardından açıklamada bulunan Trump, Rus internet korsanlarına Clinton'un kayıp e-postlarını bulma konusunda bir çağrı yaptı.

  "E-postalardaki söyledikleri şeyler çok korkunç şeylerdi"

  Trump, Florida'da düzenlediği basın toplantısında "Rusya, şayet dinliyorsanız. Umuyorum 30 bin kayıp e-postasını bulabilmeniz mümkün olacak. Bizim basın tarafından çok fazla ödüllendirilebileceğini düşünüyorum. Bakalım bu olacak mı. Bu güzel olacak." diye konuştu.

  Trump açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

  "Putin'e ne yapacağını söylemeyeceğim. Neden Putin'e ne yapacağını söyleyeyim? Bu Rusya veya Çin'le veya 'hack'leyen kimseyle ilgili değil. Bu e-postalardaki söyledikleri şeylerle ilgili. Onlar çok korkunç şeylerdi"

  Trump twitter üzerinden yaptığı bu konudaki bir başka açıklamasında ise "Yasadışı şekilde silinmiş e-postlarını Rusya veya herhangi bir ülke veya kişi edinirse, belki FBI'yla paylaşması gerekir." ifadesini kullandı.

  Eski ABD Dışişleri Bakanı Clinton'un bakanlığı sırasında kişisel e-posta hesabını kullanması, Bingazi saldırısından sonra Cumhuriyetçilerin kendisine yönelik en büyük eleştirilerden biri olarak öne çıkıyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir