Euro
15.2702
1.37%
Dolar
13.4454
1.04%
Altın
770.96
1.26%
Borsa
1.857
0%
Bitcoin
778.400
3.71%
10ºC
İstanbul
Açık 10 C

  Türk öğrencinin filmi Cannes Kısa Film Festivali'nde ödül aldı

  Bir bale kurumu ve oradaki bir koreografiyi konu alan filmle ödül kazanan öğrenci, farklı festivallere de katılarak ödüller almayı planlıyor.
  • AA
  • 28.09.2020 - 08:44
  Türk öğrencinin filmi Cannes Kısa Film Festivali'nde ödül aldı

  ABD'nin New York kentinde yaşayan Türk öğrenci Nehir Onay, yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptığı, profesyonel bir bale kurumu ve oradaki bir koreografiyi konu alan "Sur Les Pointes" adlı projesiyle Cannes Kısa Film Festivali'nde ''en iyi kısa belgesel'' ödülünü kazandı.

  "HİKAYEYİ CANLI VE KEYİFLİ ANLATMAK İSTEDİK"

  Onay, ''Sıkı çalışmalarımızın ve verdiğimiz emeklerin karşılık görmesi bizi çok mutlu etti. Dans gibi film alanında örnekleri daha önce görülmemiş bir konuyu farklı, yeni bir açıdan ele almak asil hedefimizdi. Filmimizi kısa ama öz tutup, hikayeyi canlı ve keyifli bir şekilde anlatmak istedik. Bu etkiyi hem Amerikan hem diğer kültürlerdeki izleyicilerde yaratabilmiş olduğumuzu gördük.'' dedi.

  FARKLI FESTİVALLERE DE KATILACAK

  Farklı film festivallerine de katılacağını belirten Onay, kısa belgesel film dalında ''Sundance Film Festival'', ''Big Sky Documentary Film Festival'', ''Miami Film Festival'' ve "Key West Film Festival''e de başvuruda bulunduğunu söyledi.

  Türk öğrencinin filmi Cannes Kısa Film Festivali nde ödül aldı #1

  Nehir Onay'ın belgeseli, 13-21 Eylül'de koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl online düzenlen Cannes Kısa Film Festivali'nde gösterilmişti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir