Petrol
94.89
-3.32%
Euro
18.2541
-0.80%
Dolar
17.9618
0.17%
Altın
1.027
-1.10%
Borsa
2857
-0.25%
Bitcoin
434.473
-0.81%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  Türkiye'den Cibuti'ye yardım

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Cibuti'ye 6 tam donanımlı çöp ve atık toplama kamyonu ile 500 çöp konteyneri hediye edildi.
  • AA
  • 08.07.2015 - 02:19
  Türkiye'den Cibuti'ye yardım

  Türkiye den Cibuti ye yardım #1

  Afrika'da stratejik konumda bulunan Cibuti'de temizlik hizmetlerine katkı amacıyla Türkiye'den gönderilen çöp toplama araçları ve konteynerleri Türkiye'nin Cibuti Büyükelçiliği tarafından törenle Cubuti İçişleri Bakanlığı yetkililerine  teslim edildi.

  Törene, Türkiye’yi temsilen Cibuti Büyükelçisi Hasan Yavuz, Cibuti İçişleri Bakanı Hasan Ömer Muhammed ile çok sayıda Cibutili yetkili katıldı.

  Törende konuşan Cibuti İçişleri Bakanı Hasan Ömer Muhammed, yardımların Türkiye-Cibuti kardeşliğinin ne kadar güçlü olduğunun açık bir göstergesi olduğunu belirterek, "Cibuti hükümeti ve halkı Türkiyeli kardeşlerini daima yanlarında hissetmenin mutluluğunu yaşıyor. Tüm bunlar için Türkiye ve Türk halkına şükranlarımızı iletiyoruz" dedi.

  Türkiye'nin Cibuti Büyükelçisi Hasan Yavuz da Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca Cibuti halkına hediye edilen 6 çöp  kamyonu ve 500 konteynerin  anahtarlarını  teslim ettiklerini dile getirerek, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve halkıyla her zaman dost ve kardeş Cibuti ile beraberdir ve beraber olmaya devam edecektir. Daha fazla sağlık, daha güzel çevre ve mutlu bir gelecek düşüncesiyle hayırlı olsun diyoruz.  Bundan sonra  da Cibuti Devleti'ne ve halkına verilen sözler, imzalanan projeler geciktirilmeden hayata geçirilecektir."

  Türkiye tarafından Cibuti'ye hediye edilen çöp ve atık toplama kamyonları ile çöp konteynerlerinin başkent Cibuti'nin temizlik işlerinde kullanılacağı öğrenildi.

  Tam donanımlı 6 araç, konteynerlerde toplanan çöpleri, insan eli değmeden araçlara yükleyebiliyor.

  Cibutili yetkililer söz konusu yardımlar ile Başkent Cibuti'deki temizlik hizmet kapasitesinin artacağını belirttiler.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir