Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
485.835
2.33%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 16 C
  Ukrayna milliyetçisi Azov taburu geri döndü

  Ukrayna milliyetçisi Azov taburu geri döndü

  Aşırı milliyetçi sağ hareketin parçası Sosyalist Milliyetçi Meclisi'nin gönüllü askerlerinden oluşan "Azov taburu" görevden döndü.
  • 15.09.2014 - 18:02

  ENSONHABER.com/DIŞ HABER Geçtiğimiz Haziran ayında Ukrayna'da terör karşıtı operasyon için gönüllü Azov taburuna katılmak üzere  yola çıkan askerler geri döndü. Gönüllü olarak Azov birliğine katılan milliyetçi askerler ülkenin doğusundaki Mariupol'de yaklaşık 3 aydır Rus yanlısı ayrılıkçılarla savaşıyorlardı.

  Ukrayna milliyetçisi Azov taburu geri döndü

  Ukrayna milliyetçisi Azov taburu geri döndü #1

  KIZ ARKADAŞLARI KARŞILADI

  Giderken kız arkadaşları tarafından uğurlanmaları dikkat çeken askerler dönüşlerinde de benzer bir görüntü çizdi. Yaklaşık 150 kadar gönüllü askeri aileleri ve kzı arkadaşları karşıladı.

  Ukrayna milliyetçisi Azov taburu geri döndü #2

  YEMİN ETTİKTEN SONRA GÖREVE GİTMİŞLERDİ

  Gönüllü olabilmek için Kiev yakınlarındaki kampta birkaç ay eğitim gören askerler ülkeye bağlılık yemini ettikten sonra resmi olarak birliğe katılmış ve Ukrayna'nın doğusuna göreve gitmişlerdi.

  Ukrayna milliyetçisi Azov taburu geri döndü #3

  AZOV TABURU NEDİR

  Azov yaklaşık 300 askerden oluşan ve Avrupa'dan gelen gönüllülerin de bulunduğu özel bir birlik. Bu yapı, Ukrayna hükümeti tarafından kurulmuş olmasına rağmen Ukrayna ordusunun içerisinde yer almıyor ve aşırı milliyetçiler tarafından yönlendiriliyor. Öte yandan bu birliğin askerleri Ukrayna'yı savunmalarının yanı sıra sevgilileriyle verdikleri karelerle de dikkat çekiyor. Bu görüntülerin gönüllü sayısını artırmak için propaganda amacıyla verildiği ifade ediliyor.

  Ukrayna milliyetçileri Azov taburuna katıldı

  Ukrayna milliyetçisi Azov taburu geri döndü #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir