Euro
10.2709
0.01%
Dolar
8.4554
-0.55%
Altın
501.15
0.37%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
410.000
-1.78%
22ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 22 C

  Ukrayna'daki füze saldırısında ölü sayısı yükseldi

  Ukrayna'da liman kenti Mariupol'a yapılan roket saldırılarında, en az 29 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.
  • 24.01.2015 - 19:33
  Ukrayna'daki füze saldırısında ölü sayısı yükseldi

  UKRAYNA

  Ukrayna hükümetinin kontrolündeki Rusya’nın ilhak ettiği Kırım Yarımadası ile Rusya toprakları arasında yer alan Azov Denizi kıyısındaki liman kenti Mariupol’a yapılan roket saldırılarında en az 29 kişi hayatını kaybetti.

  Onlarca Grad füzezi, pazara, evlere ve dükkânlara isabet etti. 90’a yakın yaralının olduğu saldırıların ardından ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

  "RUS ORDUSUNA BAĞLI GÜÇLER SALDIRIDA YER ALIYOR"

  Ukrayna hükümeti olaydan Rusya ve milis güçleri sorumlu tuttu. Ukrayna Milli Güvenlik ve Savunma Kurulu Sekreteri Aleksandr Turçinov, “Rus terörist gruplar tüm ateşkes anlaşmalarını ihlal etti. Rus ordusuna bağlı güçler saldırılarda yer alıyor” dedi. İddiaları reddeden Moskova yanlısı ayrılıkçı milisler ise Mariupol’a roket atışı yapmadıklarını savundu.

  Ukrayna daki füze saldırısında ölü sayısı yükseldi #2

  AYRILIKÇI MİLİSLER ATEŞKES İSTEMİYOR

  Ukrayna’nın doğusundaki milis güçlerin lideri Alexander Zakharchenko, Kiev ile daha fazla ateşkes yapmak istemediklerini belirterek, taarruza geçeceklerini açıklamıştı. Bu arada Mariupol Belediyesi, kentte çıkan Ukrayna birliklerinin çekileceği söylentisini yalanladı ve askeri birliklerinin çarpışmaya hazır olduğunu duyurdu.

  Ukrayna daki füze saldırısında ölü sayısı yükseldi #3

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir