Petrol
113.81
1.95%
Euro
17.5159
-0.12%
Dolar
16.8075
-0.11%
Altın
977.2
-0.06%
Borsa
2406
-1.55%
Bitcoin
335.720
3.28%
25ºC
İstanbul
Açık 25 C

  Umman'da Mekunu Kasırgası felaketi: 4 ölü

  Umman'ın güneyindeki Zufar ili sahillerinde etkili olan Mekunu Kasırgası 4 kişinin hayatını kaybetmesine sebep olurken, mahsur kalan binden fazla kişi sığınma merkezlerine tahliye edildi.
  • AA
  • 27.05.2018 - 10:40
  Umman'da Mekunu Kasırgası felaketi: 4 ölü

  Sivil Savunma Ulusal Komitesinden yapılan açıklamada, Zufar ili sahillerinde etkili olan Mekunu Kasırgası nedeniyle dört kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü de Umman'da etkili olan Mekunu Kasırgası'nın doğrudan etkisini kaybettiğini ancak dolaylı etkisinin sürebileceğini duyurdu.

  Umman da Mekunu Kasırgası felaketi: 4 ölü #1

  Umman polisinin Twitter hesabından yapılan açıklamada da kasırganın etkili olduğu bölgelerde trafiğin açılması için yolların temizlenmeye başlandığı bilgisi verildi.

  Umman da Mekunu Kasırgası felaketi: 4 ölü #2

  AĞAÇLAR SÖKÜLDÜ, ÇATILAR UÇTU

  Kasırganın Zufar'da büyük bir yıkımı geride bıraktığı, elektrik direklerinin birçoğunun yıkıldığı, ağaçların yerlerinden söküldüğü, bazı evlerin çatılarının uçtuğu belirtiliyor.

  Umman da Mekunu Kasırgası felaketi: 4 ölü #3

  MAHSUR KALANLAR TAHLİYE EDİLDİ

  Bu arada Zufar iline bağlı Taka kentinde de kasırga nedeniyle mahsur kalan binden fazla kişinin daha önceden belirlenen sığınma merkezlerine tahliye edildiği bildirildi.

  Umman da Mekunu Kasırgası felaketi: 4 ölü #4

  Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü önceki gün yaptığı açıklamada, şiddetli rüzgar ve sağanakla gelen kasırganın, Yemen'den sonra Umman'ın güneyindeki Zufar ili sahillerinde de etkili olduğunu duyurmuştu.

  Umman da Mekunu Kasırgası felaketi: 4 ölü #5

  Kasırga bir süredir Yemen'in Sokotra Adası ile Mehra, Hadramut, Şebve, Ebyen ve Aden kentlerinde etkili oluyor. Kasırganın etkisi altında kalan Sokotra Adası'nın "felaket bölgesi" ilan edildiği bildirilmişti.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir