Petrol
97.95
1.35%
Euro
18.3656
0.37%
Dolar
17.9408
-0.05%
Altın
1.036
0.46%
Borsa
2796
0.00%
Bitcoin
418.056
-3.63%
30ºC
İstanbul
Güneşli 30 C

  Ürdünlü pilot yakılarak infaz edildi

  IŞİD'in rehin aldığı Ürdünlü pilot için öngörülen takasın gerçekleşmemesi üzerine, örgütün rehin pilotu yakarak infaz ettiği iddia edildi.
  • 03.02.2015 - 20:15
  Ürdünlü pilot yakılarak infaz edildi

  pilot

  Terör örgütü IŞİD'in alıkoyduğu Ürdünlü pilot Muaz el-Kesasibe'nin yakılarak öldürüldüğünü gösterdiği ileri sürülen fotoğraflar yayınlandı.

  İNFAZ FOTOĞRAFLARI YAYINLANDI

  Ürdün hükümeti fotoğrafların doğruluğu konusunda henüz açıklama yapmazken örgüte yakın sosyal medya hesapları infaz anlarını yansıtan görüntüleri yoğun olarak paylaşmaya başladı.

  Ürdünlü pilot yakılarak infaz edildi

  UÇAK DÜŞÜNCE IŞİD REHİN ALMIŞTI

  Ürdünlü pilot Aralık ayında ABD öncülüğündeki koalisyona destek için çıktığı bir görevde kullandığı F16 Suriye'de düştükten sonra IŞİD tarafından alıkonmuştu. IŞİD, Ürdün'lü pilot karşılığında Ürdün'de tutuklu olan Sacide El Rişavi'nin takas edilmesini istemişti. Ürdün hükümeti ise esir pilotun yaşadığına dair kanıt isteyerek takasa hazır olduğunu bildirmişti. Tıkanan görüşmelerden sonra IŞİD'in infaz kararı aldığı iddia ediliyor.

  Ürdünlü pilot yakılarak infaz edildi #2

  ÜRDÜN ORDUSU: IŞİD CEZALANDIRILACAK

  Diğer yandan, Ürdün ordusu ülkedeki televizyonlarda yayınlanan açıklamasında pilotun canice katledilmesinden sonra IŞİD'in cezalandırılacağını söyledi.

  "İDAM EDİLECEKLER"

  Ürdün Medyadan Sorumlu Devlet Bakanlığından, IŞİD'in, Ürdünlü pilot Muaz el-Kesasibe'yi öldürmesinin ardından, arasında örgütün pilot karşılığında salıverilmesini istediği Sacide el-Rıvaşi ile "Ebu Huzeyfe" lakaplı Ziyad Kerbuli'nin de bulunduğu Ürdün hapisanelerindeki üst düzey IŞİD mensuplarının idam edileceği bildirildi.

  Ürdünlü pilot yakılarak infaz edildi #3

  Ürdünlü pilot yakılarak infaz edildi #4

  Ürdünlü pilot yakılarak infaz edildi #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir