Uyumayan yemeyen içmeyen askerler geliyor

Uyumayan yemeyen içmeyen askerler geliyor

Amerikan ordusu, askerlerin genleri üzerinde değişiklikler yaparak günlerce yiyip içmeden savaşabilen ve bomba veya mayın nedeniyle kaybettiği bacağı yeniden uzayabilen asker üretme peşine düştü.

SÜPER ASKER

Rus RT televizyonunun haberine göre, Amerikan Savunma Bakanlığı Pentagon'a bağlı Savunma İleri Araştırma Projeleri Dairesi DARPA , insan genleriyle oynamak suretiyle süper asker yaratma projesine soyundu.

DARPA'nın araştırmalarını çok yakından izleyen ünlü bilim kurgu yazarı Simon Conway de, kuruluşun insan bedenindeki yağları enerjiye dönüştürmek suretiyle, aç ve susuz olarak günlerce ayakta kalabilmesinin teorik olarak mümkün olduğunu belirterek, DARPA'nın benzer projeler üzerinde yoğunlaştığını kaydetti.

GÜNLERCE HİÇ UYUMADAN AÇ VE SUSUZ SAVAŞABİLECEKLER

Conway'e göre, araştırmaların olumlu sonuç verip insan bedenindeki yağların verimli şekilde kullanılabilmesi halinde yaratılacak süper askerlerin olimpik hızlarda koşup, büyük yükler taşıyabilecekleri gibi, günlerce hiç uyumadan ve aç ve susuz olarak savaşabileceklerini söyledi.

Arizona Eyalet Üniversitesi'nden Profesör Joel Garreau da, Amerikan ordusunun helikopter pilotları üzerinde yeni bir ilaç denediğini ileri sürdü. Prof. Garreau'nun iddiasına göre, yeni ilaç sayesinde helikopter pilotları tam 40 saat boyunca hiç uyuyup dinlenmedikleri halde konsantrasyonlarını kaybetmeden uçmayı başardı.

KOPAN UZUVLARIN YENİDEN ÜRETİLMESİ

DARPA'nın üzerinde çalıştığı diğer bir projede, mayın veya bomba nedeniyle kopan kol ve bacakların yeniden üretilmesi. Prof. Gerraeau, DARPA'nın, vücudun kaybedilen organları yeniden üretecek tetik mekanizmasının araştırılmakta olduğunu bildirdi.