Euro
10.1399
0%
Dolar
8.639
-0.09%
Altın
486.89
-0.23%
Borsa
1.419
0.1%
Bitcoin
409.885
-0.95%
20ºC
İstanbul
Açık 20 C
  Venezuela'da halk yoksulluk nedeniyle göç ediyor

  Venezuela'da halk yoksulluk nedeniyle göç ediyor

  Ekonomik koşullar nedeniyle tarihinin en zor zamanlarını geçiren Venezuela'da halk çevre ülkelere göç ediyor. Sığınmacılar gittikleri ülkede para kazanmak için arabaların camlarını dahi siliyorlar.
  • Haber Merkezi
  • 26.08.2018 - 12:05
  • Güncelleme : 26.08.2018 - 12:09

  Venezuela ülkede yaşanan ekonomik koşullar nedeniyle tarihinin en zorlu ekonomik koşullarını yaşıyor. Halk çaresizlik içinde geçim sıkıntısı çekerken, vatandaşlar ülkeden ayrılarak komşu ülkelerde çalışmaya gidiyorlar.

  Venezuela da halk yoksulluk nedeniyle göç ediyor #1

  SEFALET DÜZEYİNE GELDİ

  Ülkede yaşanan ekonomik kriz alım gücünü etkilediği gibi refah seviyesini de minimuma getirdi. Yaşam standartları büyük ölçüde düşerken halk sefalet içerisinde yaşar hale geldi.

  Özellikle ülkede geçim sıkıntısı yaşayan kesim göç etmeye başladı.

  Venezuela'da halk yoksulluk nedeniyle göç ediyor VİDEO

  Venezuela da halk yoksulluk nedeniyle göç ediyor #2

  KOMŞU ÜLKELERDE ÇALIŞIYORLAR

  Çevredeki ülkelere gitmeye başlayan Venezuelalılar her ne koşulda olursa olsun çalışıp para kazanmak için her şeyi yapıyorlar. Onlardan biri de 19 yaşındaki hamile Anyi Gomez.Brezilya'nın Boa Vista kentinde trafik ışıklarında duran araçları bekleyen bu genç kadın, araçların camlarını silerek geçimini sağlamaya çalışıyor.

  Venezuela da halk yoksulluk nedeniyle göç ediyor #3

  Venezuela da halk yoksulluk nedeniyle göç ediyor #4

  Genç kadın, Brezilya'ya göç eden yaklaşık 50 bin Venezuelalıdan biri. Enflasyonun yıl sonunda yüzde 1 milyonu bulması beklenen Venezuela'dan komşu ülkelere akın akın göç var.

  Venezuela da halk yoksulluk nedeniyle göç ediyor #5

  İKİNCİ GÖÇMEN KRİZİ

  Birleşmiş Milletler, gece yarısı yaptığı açıklamada göçmen dalgasının Akdeniz'deki krize dönüşmeye başladığı uyarısını yaptı. Yarım milyondan fazla Venezuelalının gittiği Peru, sınır kontrollerini güçlendirme kararı aldı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir