Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
584.656
-1.94%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C

  Venezuela'da kıtlık

  Siyasi krizin ardından elektrik kesintisiyle boğuşan Venezuela, şimdi de susuzluk sıkıntısıyla karşı karşıya kaldı.
  • Haber Merkezi
  • 12.03.2019 - 09:52
  • Güncelleme : 12.03.2019 - 09:52
  Venezuela'da kıtlık

  ABD Başkanı Donald Trump'ın, muhalefet lideri Juan Guaido'yu, Venezuela devlet başkanı Maduro'nun yerine 'geçici devlet başkanı' olarak tanımasının ardından, Venezuela'da kriz bir türlü bitmedi.

  VENEZUELA ÇIKMAZDA

  Maduro'nun askeri tatbikatları, Guaido'nun halkı sokaklara davet etmesi ve geçtiğimiz günlerde de ülkede yaşanan elektrik kesintileri, Venezuela'yı çıkmaza doğru sürükledi.

  Venezuela da kıtlık #1

  Venezuela susuzluk sıkıntısıyla karşı karşıya ViDEO

  SU VE YEMEK SIKINTISI ÇEKİYORLAR

  Venezuela'da elektrik kesintilerinin meydana gelmesiyle önce yağmalama olayları baş gösterdi, ardından da kıtlık ortaya çıktı. Dün, ülkede su sıkıntısı çeken Venezuelalılar ise Guaire Nehri'ne akın etti.

  Venezuela da kıtlık #2

  ŞİŞE VE GALONLARLA DUVARDAN AKAN SUYU ALDILAR

  Guaire Nehri'ne akın eden Venezuelalılar, nehrin duvarından akan bir damla suya sahip olabilmek için ellerine aldıkları şişe ve galonları kullandı.

  Bu nehirden akan su, hiç temiz bir su değil ve Caracas'ın tüm atık suları buradan geçiyor. Susuzluk çekmek istemeyen Venezuelalılar ise bunu görmezden gelerek galonlarını doldurdu.

  Venezuela da kıtlık #3

  YETKİLİLER UYARDI

  Yetkililer, Venezuelalıların buradan aldıkları suyu sadece lavaboda ve yerleri temizlerken kullanılması konusunda uyardı.

  RESMİ TATİL UZADI

  Bu arada Venezuela Devlet Başkan Yardımcısı Jorge Rodriguez, Venezuela devlet televizyonu VTV’de yaptığı açıklamada, 5’inci gününe giren elektrik kesintisine ilişkin çalışmalarda ilerleme kaydettiklerini; resmi tatilin bugün de uygulanacağını duyurdu.

  Venezuela da kıtlık #4

  Venezuela da kıtlık #5

  Venezuela da kıtlık #6

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir