Dolar
7.972
0.4308%
Euro
9.4398
0.5142%
Altın
1911
0.3623%
Borsa
1199.07
0.0625%
G. Altın
489.975
0.8199%
Bitcoin
103066.5
-0.4623%
21ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 21 C
  Vladimir Putin doping skandallarına el koydu

  Vladimir Putin doping skandallarına el koydu

  Vladimir Putin, Rus sporcuların doping kurallarını ihlal etmesinde sorumluluğun yöneticiler ve antrenörlerde olduğunu söyledi.
  • AA
  • 17.03.2016 - 11:52

  Hükümet toplantısında Rus sporcuların doping ihlalleri konusunu gündeme getiren Vladimir Putin, bu konuda bütün sorumluluğun, sporcuları yasaklı maddeler listesinin güncellendiği konusunda zamanında bilgilendirmeyen antrenörler ve yöneticilerde olduğunu ifade etti.

  "SPOR YÖNETİCİLERİMİZ WADA'NIN ÖNEMİNİ ANLAMADI"

  Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Putin, "Spor yöneticilerimiz, Dünya Dopingle Mücadele Ajansı'nın (WADA) bazı maddelerin yasaklı maddeler listesine alması kararının önemini anlamayarak uluslararası kurumlar tarafından belirlenen yasaklı maddeler listesini zamanında güncellemedi. Sporcu, antrenör ve diğer uzmanları zamanında bilgilendirmedi" ifadelerini kullandı

  Vladimir Putin doping skandallarına el koydu #1

  Rusya Spor Bakanlığı ve Federal Biyomedikal Ajansı'nı da eleştiren Putin, bu tür durumun bir daha yaşanmaması için Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ve WADA gibi uluslararası kuruluşlarla aktif işbirliği yapılmasını istedi.

  Maria Sharapova'nın doping skandalı VİDEO

  HÜKÜMETE TALİMAT VERDİ

  Rusya'da dopingle mücadele kanunlarının da sertleştirilmesi gerektiğini vurgulayan Putin, bu konuda yeni tekliflerini sunmaları amacıyla hükümete talimat verdiğini de açıkladı.

  Vladimir Putin doping skandallarına el koydu #2

  DOPİNGLİ RUS SPORCULAR

  Buz patenci Ekaterina Bobrova, tenisçi Maria Sharapova, sürat patenciler Semyon Elistratov, Pavel Kulizhnikov ve Ekaterina Konstantinova, voleybolcu Aleksander Markin ve biatlet Eduard Latypov 1 Ocak'ta WADA tarafından yasaklı maddeler listesine alınan meldonyum maddesi kullandığı gerekçesiyle doping testinden geçemeyen Rus sporcular arasında yer almıştı.

  Vladimir Putin doping skandallarına el koydu #3

  Görüş Bildir