Euro
10.8111
0.6%
Dolar
9.3164
0.6%
Altın
530.12
0.71%
Borsa
1.418
0.62%
Bitcoin
577.863
2.82%
16ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 16 C

  Yemen Başbakanı Bahhah Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndan ayrıldı

  Yemen Başbakanı Halid Mahfuz Bahhah, Husi kuşatması altındaki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndan ayrılarak güvenli bir yere gitti.
  • 21.01.2015 - 18:19
  Yemen Başbakanı Bahhah Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndan ayrıldı

  yemen

  Yemen'de hükümet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Bahhah, Ensarullah Hareketi'nin (Husilerin) 3 gündür kuşatma altında tuttuğu Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndan ayrılarak, "güvenli bir yere" gitti.

  HUSİLER SARAYI KUŞATMIŞTI

  Başbakan Bahhah'ın nerede olduğuna dair bilgi verilmedi. Uzun süredir siyasi çatışmaların devam ettiği Yemen'de Cumhurbaşkanı Hadi'nin Ofis Müdürü Ahmed Avad bin Mübarek'in 17 Ocak'ta kaçırılmasıyla artan gerginlik, Husilerin Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile Hadi'nin Sittin Caddesi'ndeki konutuna saldırısıyla daha da tırmanmıştı.

  CUMHURBAŞKANININ KONUTU HUSİLERİN GÖZETİMİ ALTINDA

  Bu gelişmelerin ardından dün Husiler'in Cumhurbaşkanlığı Sarayına girdiği iddia edilmişti. Ülkede bazı basın kuruluşlarının haberlerinde, Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'nin başkent Sana'nın Sittin Caddesi'ndeki konutunda Husilerin gözetimi altında bulunduğu öne sürülüyor.

  HUSİLERİN ŞARTLARINI KABUL ETTİ İDDİASI

  Diğer yandan, Yemen Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi'nin, krizin sona ermesi için Ensarullah Hareketi'nin (Husi) lideri Abdulmelik el-Husi'nin sunduğu şartları kabul ettiği iddia edildi.

  GÜNEYE KAÇTI İDDİASI

  Sosyal medya ve bazı internet sitelerinde ise Hadi'nin ''güneye kaçtığı'' ve memleketi Lahic ya da Aden'de olabileceği iddiaları da yer alıyor.

  Yemen'de Husi militanları Başkanlık Sarayı'nı bastı haberiYemen Başbakanı Bahhah Cumhurbaşkanlığı Sarayı ndan ayrıldı #2

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir